• wolontariat

• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli si ę z innymi”

Św. Jan Paweł II

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości.

Szkolne Koło Wolontariatu działa w  Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu pod nazwą " Klub 8" W klubie zrzeszeni są wszyscy Ci,którzy lubią pomagać innym.

Klub angażuje się w wiele akcji społecznych oraz działa aktywnie na terenie szkoły.

„Nie możemy robić rzeczy wielkich, ale możemy robić rzeczy małe z wielką miłością”

Matka Teresa z Kalkuty

• Ostatnie artykuły