• Zebrania z rodzicami

• Rodziców uczniów poniższych klas zapraszamy na środowe (18 września) zebrania w Zespole Szkół Nr 5. Przypominamy również, że o godzinie 16 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Prezydium Rady Rodziców oraz Członków RR. Zapraszamy.

Harmonogram spotkań z rodzicami

Środa - 18 września, godz. 17:

Klasa IIIB T - sala 207

Klasa AEF T - Centrum Kształcenia Praktycznego (warsztaty za szkołą)

Klasa IIID T - sala 208

Klasa IVAB T - sala 214

Klasa IVC T - sala 209

Klasa IVAEF T - sala 33

Klasa IVD T - sala 213

Klasa IIAFG T - sala 117

Klasa IID T - sala 34

• Najmłodsi - najważniejsi

• Za nami niezwykle ważne dla każdego ucznia, ale i nauczyciela Zespołu Szkół Nr 5 wydarzenie. Mowa oczywiście o rozpoczęciu roku szkolnego, które miało dość szczególny przebieg. Ze względu bowiem na bardzo liczną grupę uczniów klas I, którzy dołączyli do grona "Mechaników", uroczystość została podzielona na trzy etapy. Swoje rozpoczęcie mieli osobno uczniowie po szkole podstawowej, swoje - byli gimnazjaliści, a także uczniowie klas starszych, którzy spotkali się ze swymi wychowawcami.

Poniedziałkowe spotkanie w holu szkoły było ponadto doskonałą okazją, aby przypomnieć o tak istotnej dla Polaków 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Początek nowego roku szkolnego zbliża się szybkimi krokami. Inauguracja nastąpi w poniedziałek 2 września według poniższego harmonogramu:

godz. 8.00 - rozpoczęcie dla klas pierwszych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia po gimnazjum (na parterze w holu szkoły)

godz. 9.00 - rozpoczęcie dla klas pierwszych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia po szkole podstawowej (na parterze w holu szkoły)

godz. 10.00 - rozpoczęcie dla klas starszych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, a także klas VIII OHP (w klasach z wychowawcami

• Technik programista - najnowszy hit Zespołu Szkół Nr 5

• Pod koniec czerwca nasza szkoła uzyskała pozwolenie na wprowadzenie całkowicie nowego kierunku, a mianowicie technika programisty.

- Absolwent wspomnianego kierunku będzie przygotowany do tworzenia między innymi stron WWW, projektowania i programowania aplikacji internetowych, webowych, desktopowych czy mobilnych -, poinformowana pani Iwona Hnatiuk, dyrektor ZS Nr 5. Jak dodała, dzięki współpracy z Cisco uczeń może zdobyć certyfikaty umiejętności, a sam zawód został wprowadzony zgodnie z uchwałą Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy we Wrocławiu.

O bazę dydaktyczną "Mechanicy" nie muszą się martwić, gdyż szkoła zapewnia naukę w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Za nowym kierunkiem stoją również praktyki zawodowe w firmach zajmującymi się systemami komputerowymi, projektowaniem i tworzeniem systemów informatycznych, czy przedsiębiorstwach, które serwisują sprzęt komputerowy, a także zajmują się tworzeniem aplikacji mobilnych oraz witryn internetowych.

W przyszłości absolwent będzie mógł kontynuować naukę na studiach politechnicznych. Może również znaleźć pracę w działach informatycznych wielu firm, agencjach reklamowych, firmach z sektorach IT, start-up'ach, sklepach komputerowych, wydawnictwach, drukarniach, studiach graficznych i dźwiękowych, studiach telewizyjnych i filmowych, firmach medycznych czy bankach.