• "Mechanik" kluczem do zawodowego sukcesu

     • Nie od dziś wiadomo, iż Zespół Szkół Nr 5 doskonale przygotowuje do rozpoczęcia pracy zawodowej, jak i kontynuacji edukacji na studiach wyższych. Na potwierdzenie powyższych słów wystarczy podać, iż byłe przedstawicielki szkoły z ulicy Ogrodowej rozpoczną współpracę z PKP Intercity S.A.

      Jak z radością poinformowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, dwie studentki inżynierskiego kierunku Logistyka, a konkretnie panie Katarzyna Poliksza oraz Alicja Kołakowska, otrzymały szanse na realizację innowacyjnego toku studiów dualnych w ramach umowy między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu a PKP INTERCITY S.A.

      To ważna informacja dla PWSZ Wałbrzych, ale i Zespołu Szkół Nr 5, gdyż pani Alicja to absolwentka "Mechanika", a pani Katarzyna ukończyła CKU Wałbrzych przy ZS Nr 5.

      Obu paniom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów w karierze edukacyjnej i zawodowej.

      Więcej szczegółów

     • "Mechanicy" za pan brat z nowymi technologiami

     • W miniony poniedziałek w Zespole Szkół Nr 5 zorganizowano Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Ta inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, ze względu na obecne obostrzenia, odbyła się w formie spotkania online.

      Uczestnicy wydarzenia – młodzi programiści z naszej szkoły - spotkali się z autorami Ligii Niezwykłych Umysłów w osobach panów Radosława Błasiaka i Tomasza Jarosza, którzy wprowadzili ich w temat projektowania aplikacji.

      Efektem końcowym spotkania były przygotowane przez młodych programistów aplikacje napisane w najpopularniejszym obecnie języku Python.

      Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkania. Na kolejne wydarzenie z tego cyklu zapraszamy za rok.

      Obejrzyj film

       

     • Odeszła pani Helena Hammer

     • Z ogromnym żalem informujemy, iż w minioną sobotę zmarła pani Helena Hammer, długoletni nauczyciel oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 5.

      W trakcie kilkudziesięciu lat pracy w "Mechaniku" pani Helena Hammer uczyła języków: rosyjskiego oraz niemieckiego, a także pełniła funkcję wicedyrektora naszej szkoły. Starsze pokolenie absolwentów oraz nauczyciele ZS Nr 5 mogli Ją zapamiętać jako niezwykle ciepłego i życzliwego pedagoga, który nigdy nikomu nie odmawiał pomocy.

      Cześć Jej pamięci!

     • Finanse osobiste – kolejna inicjatywa uczniów Zespołu Szkół nr 5

     • Mimo nauczania zdalnego uczniowie Zespołu szkół nr 5 wykazują się aktywnością w działaniach pozalekcyjnych.

      W ramach udziału w Projekcie  Złote Szkoły NBP zespół ambasadorów przygotował prezentacje dla całej społeczności szkolnej . OSZCZEDZANIE.pptx

      Prezentacja multimedialna zawiera wiele cennych informacji na temat oszczędzania i możliwości zarządzania finansami osobistymi. 

      Wiadomości są przekazane w bardzo przystępny sposób, zawierają mnóstwo odnośników do fachowych stron  z zakresu poruszania się po zawiłym świecie finansów.

     • "Mechanik" wśród Złotych Szkół NBP

     • W II półroczu 2020/2021 Zespół Szkół nr 5 bierze udział w programie Złote Szkoły NBP. Jest to ogólnopolska inicjatywa popularyzująca wiedzę ekonomiczną, w środowiskach szkolnych.  Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.

      Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw, na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski  i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się  o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania.  Spośród wszystkich szkół z tytułem „Złota Szkoła NBP” są wybierane i nagradzane te, które będą autorami najlepiej zrealizowanych zadań. Zamysłem NBP jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół NBP, które będą liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.   Opiekunami akcji są panie: Natasza Grabińska, Kamila Wybraniec, Katarzyna Redo, Patrycja Chudy i Anna Łukasiewicz – nauczyciele naszej szkoły.

      Dotychczas udało się zrealizować trzy spotkania ze specjalistami z dziedziny ekonomii, którzy w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżyli uczniom tajniki szeroko pojętej ekonomii a także przeprowadzili warsztaty z młodzieżą. 

      Warsztaty miały na celu nauczyć młodzież oszczędzania i planowania wydatków - podczas podróży. Każda drużyna posiadała kapitał początkowy 5000 tys. Euro. Gra dydaktyczna składała się z pytań, które związane były z ekonomią. Wyzwaniem było podejmowanie ryzyka i wyzwań finansowych, które opłacały się bardziej lub mniej. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny. Ta, która na koniec gry miała najwięcej funduszy wygrywała.

      (Tekst: Kamila Wybraniec; foto: Katarzyna Redo)

     • Radio dla Ciebie, "Mechanik" dla Ciebie

     • Kilka dni temu informowaliśmy o rozmowie, jaką przedstawiciel radia RMX Maxx przeprowadził z panem Bartłomiejem Nowakiem. Jak się okazuje, to był dopiero początek występów medialnych przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 5. We wtorek gościem programu "Południe z Animuszem" Radia dla Ciebie była bowiem pani Katarzyna Druczak, wicedyrektor, a zarazem doradca zawodowy "Mechanika".

      Zapraszamy do wysłuchania rozmowy - link do strony: Radio dla Ciebie

     • Z nauczycielem "Mechanika" o maturze

     • Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, jaką pan Bartłomiej Paulus, dziennikarz stacji radiowej RMF Maxxx przeprowadził z panem Bartłomiejem Nowakiem, nauczycielem Zespołu Szkół Nr 5. Tematem rozmowy - nadchodzący egzamin maturalny z języka angielskiego. 

     • Nauka jazdy pod szyldem "Mechanika"

     • Ta wiadomość na pewno ucieszy uczniów klas drugich po gimnazjum o profilu samochodowym. W naszej szkole rozpoczęły się bowiem zajęcia w zakresie prowadzenia samochodu osobowego.

      Zgodnie z wrześniową deklaracją pani Iwony Hnatiuk, dyrektor ZS Nr 5, pod koniec minionego miesiąca rozpoczęły się zajęcia praktyczne w zakresie nauki jazdy. Jak wspomnieliśmy, mogą w nich uczestniczyć uczniowie klas drugich po gimnazjum o profilu samochodowym, którzy już w czerwcu przystąpią do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

     • Nasi ambasadorzy, nasi stypendyści

     • Z ogromną dumą i radością informujemy, iż 8 uczniów Zespołu Szkół Nr 5 otrzymało stypendia w ramach projektu "Dolnośląski Program Stypendialny dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów dolnośląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych".

      Gratulujemy naszym znakomitym ambasadorom oraz ich opiekunom przypominając, iż każdy z wyróżnionych uczniów będzie w bieżącym roku szkolnym realizował własny plan rozwoju zawodowego przy istotnym wsparciu nauczyciela. Przy tym oczywiście skorzysta także z przyznanego stypendium.

     • Wspieramy, radzimy, pomagamy

     • Jakiś czas temu informowaliśmy o kolejnej, jedenastej już edycji Funduszu Toyoty "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". Funduszu, w który od samego początku mocno zaangażowany jest Zespół Szkół Nr 5.

      Jak poinformowała pani Małgorzata Stefaniak, nauczyciel "Mechanika", właśnie rozpoczęły się prace nad opracowaniem zwycięskich projektów obecnej edycji Funduszu Toyoty. To zadanie dla uczniów naszej szkoły o kierunku "technik architektury krajobrazu", którzy służą wsparciem wyłonionym w konkursie laureatom z obszaru Aglomeracji Wałbrzyskiej.

      - Po raz pierwszy pomagamy kolegom z Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach zmieniać świat w powiecie oławskim. Tam bowiem odbywa się właśnie pierwsza edycja konkursowych zmagań, która zakończy się podziałem środków pochodzących od naszego współpartnera, czyli Toyota - fabryka w Wałbrzychu -, podsumowała pani Stefaniak.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

     • Zespół Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera bierze udział w inicjatywie pt. #SzkołaPamięta, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

      Akcja ma na celu zachęcenie społeczności szkolnej do upamiętnienia – w sposób szczególny-  ważnych rocznic, postaci i wydarzeń historycznych.

      Celem akcji jest zwrócenie większej uwagi zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Tegoroczna edycja, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, skoncentrowana była na działaniach wirtualnych i multimedialnych.

      W ramach działań, zespół nauczycieli historii: Kamila Wybraniec Paulina Kryńska oraz Sławomir Bursa, wraz z uczniami stworzyli kalendarz na 12 miesięcy, zawierający mniej i bardziej znane daty wydarzeń historycznych, które miały miejsce na terenie naszego kraju.

      Ponadto stworzono dwa biogramy ukazujące legionistów, mianowicie Benedykta Łączyńskiego oraz Jana Kota.  Obie postacie spoczywają na wałbrzyskim cmentarzu parafialnym – przy Kościele św. Anny.

      Nauczyciele naszej szkoły propagują wśród młodzieży wiedzę o historii powszechnej i o Polsce, ale przede wszystkim o regionie wałbrzyskim i Polakach związanych z naszymi miastem  i okolicami.

      Działania mają na celu okrywanie na nowo piękna historii, wzbudzanie szacunku wobec rodzimej tradycji i kultury oraz zachęcanie do nieustannego zdobywania wiedzy przez szkolną społeczność,

      W załącznikach  przedstawiamy efekty tegorocznych zmagań

      KALENDARZ_SZKOLA_PAMIETA.mp4

      BENEDYKT_LaCZYNSKI_(1).pdf

      JAN_KOT.pdf​​​​​​​


     • Kolejny cenny prezent dla "Mechanika"

     • Choć Zespół Szkół Nr 5 od kilkunastu dni pracuje w systemie zdalnym, to jednak współpraca z naszymi partnerami trwa w najlepsze.

      Na potwierdzenie powyższych słów wystarczy podać, iż w ostatnim czasie nasza placówka wzbogaciła się o pięć skrzyń biegów dla pojazdów z napędem hybrydowym. Za tym cennym prezentem stoi tradycyjnie zaprzyjaźniona z "Mechanikiem" - Toyota Motor Manufacturing Poland, o czym z nieukrywaną radością wspomniał pan Zygmunt Rakoczy, kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego przy ZS Nr 5.

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli

     • Wrocław 2020-11-02

       

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

       

      Państwo polskie jest wielką, bezcenną wartością. Trzeba było walki i pracy, potu i krwi kilku pokoleń, aby Polska po pierwszej wojnie światowej mogła wrócić
      na mapę Europy. Potrzebny był ogromny wysiłek i determinacja, żeby  obalić komunistyczną władzę, wyrwać się spod podkutego buta Moskwy i po raz drugi w XX wieku odzyskać niepodległość na przełomie lat 80-tych i 90-tych. My współcześni Polacy mamy wreszcie własne, demokratyczne państwo. Współtworzymy społeczeństwo otwarte, cieszymy się pełnią praw obywatelskich. Możemy
      się organizować, w swobodny sposób wyrażać własne przekonania, opinie i poglądy.
      Co kilka lat wybieramy władze różnych szczebli. Wyznajemy różne wartości, mamy odmienne wizje Polski, różnimy się i spieramy - to w demokracji naturalne.  Nasz los spoczywa w naszych i tylko w naszych rękach. Od nas in gremio zależy wybór
      co zrobimy z wolnością, jak ją będziemy rozumieć i praktykować. Niezmiernie ważne jest jakie wartości i postawy przekażemy młodemu pokoleniu. Zadaniem kadry pedagogicznej jest wychowywać podopiecznych w szacunku dla prawdy i dobra, innych ludzi i narodów, państwa i prawa. Uczyć rozumnej, odpowiedzialnej wolności, kultury słowa i zachowania, współpracy, rozwiązywania sporów w sposób asertywny
      i pokojowy, dochodzenia swoich racji w sposób cywilizowany.

      Piszę do Koleżanek i Kolegów, bom smutny i zatroskany. Martwię się, gdyż epidemia przybiera na sile. Dodatkowo od kilku dni na ulicach polskich miast
      po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną
      za niekonstytucyjną, trwają wielotysięczne protesty, bierze w nich udział część uczniów i niektórzy nauczyciele. Inicjatorem i koordynatorem manifestacji i marszów jest radykalna lewicowa organizacja „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Domaga się ona „aborcji na życzenie”, ostatnio za „główny i końcowy postulat” uznała „dymisję rządu”. Powołała Radę Konsultacyjną, która ma „negocjować warunki ustąpienia rządu” (sic!). Nie bacząc na zagrożenie epidemiczne do protestów nawołują i w nich uczestniczą partie opozycji, która ongiś sama siebie nazwała „totalną”. W ten sposób protest społeczny przekształcił się de facto w akcję polityczną, której głównym
      i nieskrywanym celem jest obalenie rządu wyłonionego przez parlament pochodzący
      z wolnych, demokratycznych wyborów. Tymczasem konfliktów społecznych i sporów aksjologicznych nie rozwiąże się na ulicy wśród często wulgarnych napisów
      i okrzyków, gróźb i bijatyk, zakłócania miru domowego, profanowania
      i dewastowania kościołów, pomników, budynków użyteczności publicznej. Potrzebna jest spokojna i merytoryczna dyskusja zainteresowanych stron, dialog, ostudzenie emocji. Nadzieję daje inicjatywa ustawodawcza Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który złożył w Sejmie kompromisowy projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży oraz zaproszenie opozycji
      do rozmów przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Sprawa jest tym pilniejsza,
      że - jak przestrzegają wirusolodzy - masowe zgromadzania  mogą spowodować znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 i tym samym śmierć wielu ludzi.

       W trudnym czasie pandemii koronawirusa, politycznych napięć, sporów
      o zakres ochrony życia nienarodzonych i przypadków dopuszczalności aborcji, serdecznie proszę o spokój i odpowiedzialność, rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, skoncentrowanie się na realizacji podstaw programowych, respektowanie przepisów prawa. O nieprzenoszenie ostrych, światopoglądowych
      i politycznych sporów na teren szkół, przedszkoli i placówek (w tym nieeksponowanie symboli organizacji deklarujących polityczne cele). Jednostki oświaty z mocy prawa są i muszą być  wolne od działalności politycznej. Bez względu na sposób nauczania
       -stacjonarny, hybrydowy lub zdalny - zajęcia dydaktyczne winny odbywać się zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć. Nieobecność uczniów
      na lekcjach i nauczycieli w pracy z powodu udziału w ulicznych protestach w żadnym wypadku nie może być usprawiedliwiana. Zachęcanie uczniów do udziału
      w nielegalnych zgromadzeniach i to w czasie pandemii koronawirusa, wywieranie presji i piętnowanie uczniów, którzy w manifestacjach i marszach nie chcą brać udziału jest niedopuszczalne i naganne (na szczęście  na Dolnym Śląsku to rzadkie, incydentalne przypadki). W każdej takiej sytuacji będę interweniował i stanowczo reagował. Proszę i apeluję o rozważne, powściągliwe zachowanie także poza godzinami pracy, w tym w przestrzeni wirtualnej (internet nie śpi i nie zapomina). Warto pamiętać, że kto angażuje się w debatę publiczną ponosi cząstkę odpowiedzialności za jej kształt, jakość i poziom. Każdy w Rzeczypospolitej
      ma prawo do nieskrępowanej obywatelskiej aktywności w prywatnym czasie,
      ale nauczycielem i dyrektorem nie przestaje się być po zakończeniu lekcji - młodzież patrzy i się uczy, uczniowie, rodzice, społeczność lokalna i internetowa komentują.
      Po tysiąckroć rację mieli starożytni Rzymianie twierdząc: „Verba docent, sed exempla trahunt” (słowa uczą, ale przykłady pociągają, skłaniają do naśladowania). Mamy
      co robić, wygląda na to, że z powodu pandemii koronawirusa zdalne bądź hybrydowe nauczanie pozostanie codziennością szkół na dłużej. To na nas spoczywa wielkie
      i odpowiedzialne zadanie dobrego wykształcenia i wychowania młodego pokolenia. Bądźmy mu przykładem i wzorem.

      Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy!

      Jeśli Polska ma od czegoś urosnąć i zmienić się na lepsze, to od pracy i zgody, która naprawdę buduje. Nie darmo starożytni Rzymianie twierdzili: „Ubi concordia, ibi victoria” (tam gdzie zgoda, tam zwycięstwo). Im więcej zgody w narodzie
      i szkolnych społecznościach, tym lepiej. Proszę więc o zgodną, ofiarną pracę oraz wystrzeganie się zachowań, które mogłyby naruszać prawo i dobre obyczaje, skłócać
      i konfliktować szkolne wspólnoty oraz lokalne społeczności.

      „Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami” - jak śpiewa Don Vasyl i jego romski zespół. Jedna jest Polska.

                                                       Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                            Roman Kowalczyk

                                                                  Dolnośląski Kurator Oświaty

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli

     •                                                                                                                                   Wrocław 2020-10-26

       

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

       

      Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba  dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br.  przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

      W ubiegłym roku szkolnym od marca do wakacji szkoły, przedszkola
      i  placówki pracowały zdalnie. Kadrze pedagogicznej przybyło wiedzy i umiejętności (praktyka czyni mistrza!), zwiększyła się też liczba komputerów. Działają różne platformy edukacyjne, w tym rekomendowana przez MEN e-podręczniki.pl. Zdalne nauczanie wszakże ciągle pozostaje wyzwaniem. Jestem świadomy ograniczeń
      w poszczególnych jednostkach oświaty i słabości nauczania na odległość, nie oczekuję cudów od Koleżanek i Kolegów. Gorąco dziękując za dotychczasowy wysiłek
      i ofiarną pracę proszę o zaangażowanie, systematyczny i serdeczny kontakt z uczniami (zwłaszcza niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych) i rodzicami, optymalne wykorzystywanie posiadanych technicznych możliwości, dawanie przykładu zawodowych kompetencji, obywatelskiej postawy –
      w tym szczególnie respektowania zasad sanitarnych. Proszę o empatię i życzliwość, cierpliwość i wytrwałość, spokój i opanowanie. Mówiąc najkrócej chodzi o to, aby każdy dawał z siebie wszystko robiąc to, co do niego należy.

      Ze strony Kuratorium Oświaty możecie Państwo liczyć na wsparcie:  aktualne, rzetelne i wiarygodne informacje (w szczególności zapraszam na strony www.men.gov.pl oraz www.kuratorium.wroclaw.pl), dobre rady, praktyczne podpowiedzi, wyjaśnianie formalno-prawnych dylematów, interwencje w różnych instytucjach w wyjątkowo ważnych i pilnych sprawach (np. w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych).  Ponadto na ograniczenie liczby ewaluacji i kontroli, a także sprawozdawczości. 

      Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych została zaordynowana na 2 tygodnie. Jeśli wprowadzone restrykcje przyniosą pozytywne efekty i sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać to będziemy stopniowo wracać do nauczania hybrydowego i stacjonarnego. Jeżeli jednak zła sytuacja epidemiczna będzie się utrzymywała to nauczanie na odległość stanie się codziennością na dłużej. Tym gorliwiej więc warto doskonalić umiejętności kształcenia zdalnego, sięgać po dobre praktyki, samemu dzielić się z innymi wiedzą
      i doświadczeniem. Warto także w pełni wykorzystywać sprzęt posiadany przez szkołę - dyrektor szkoły może zdecydować o jego wypożyczeniu, może też zobligować kadrę pedagogiczną do prowadzenia zdalnego nauczania ze szkolnych gabinetów (szczególnie, gdy z różnych powodów nauczyciele nie mogą prowadzić nauczania na odległość z własnych domów).

      Koleżanki i Koledzy!

      Pan Zagłoba w zakończeniu „Potopu” Henryka Sienkiewicza apelował do przyszłych pokoleń: „Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis [wspólnymi siłami] przy boskich auxiliach [z bożą pomocą]  podnieść nie można”.

      My współcześni mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem. Koronawirus jest wspólnym wrogiem i tylko razem możemy go pokonać. Pamiętając o misji wyjątkowego zawodu nauczyciela bądźmy zjednoczeni, solidarni, pomocni. Jestem święcie przekonany, że i tym razem damy radę!

                                                       Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                            Roman Kowalczyk

                                                                      Dolnośląski Kurator Oświaty

     • "Koduj z RaspberryPi

     • W dniach 10-25 października 2020 odbywał się Code Week,  czyli Europejski Tydzień Kodowania, oddolna inicjatywa promującej programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W naszej szkole w ramach tego wydarzenia odbyły się zajęcia, w których wzięło udział 42 uczniów klas 1, 2 i 3 technikum o nazwie „Koduj z Raspberry Pi”. Zajęcia przygotowali i poprowadzili przy wsparciu nauczyciela G. Druczaka uczniowie :Nadia Stańko, Janek Baryła, Tomek Hnatyszyn, Patryk Krawecki, Olek Łaba i Jakub Słojewski. Uczniowie kodowali elementy i układy elektroniczne podpięte do mikrokomputera. Pisali kody w języku python programując sygnalizację świetlną, gierkę sprawdzającą refleks oraz tworzyli własne programy. Dobrze się przy tym bawili.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 5 im. M.Tytusa Hubera w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 2a
   • szkola@zs5.mail.pl
   • grzegorz.druczak@zs5.mail.pl
   • dyrektor, sekretariat ogólny(kadry), fax 74/846-74-74 Wykaz numerów wewnętrznych: 120 - DYREKTOR (I. Hnatiuk) 109 - PORTIERNIA 110 - BIBLIOTEKA 111 - POKÓJ NAUCZYCIELSKI 104 - KIEROWNIK GOSPODARCZY 108 - KSIĘGOWOŚĆ 101,102 - SEKRETARIAT UCZNIOWSKI 106 - WICEDYREKTOR (K.Druczak) 116 - DIAGNOSTYKA 118 - PIELĘGNIARKA 107 - WICEDYREKTOR (M.Rudy) 121 - PEDAGOG/PSYCHOLOG (A. Kostusiak-Czech, M .Pięta) 114 - PRACOWNIA KOMPUTEROWA (J. Wojtaniec) 113 - PEDAGOG (E.Korenik, I. Kraczkowska) 115 - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA (CKP) 116 - STACJA DIAGNOSTYCZNA 105 - WICEDYREKTOR (M.Wieczorek)
   • Ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych
  • Logowanie