• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Początek nowego roku szkolnego zbliża się szybkimi krokami. Inauguracja nastąpi w poniedziałek 2 września według poniższego harmonogramu:

godz. 8.00 - rozpoczęcie dla klas pierwszych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia po gimnazjum (na parterze w holu szkoły)

godz. 9.00 - rozpoczęcie dla klas pierwszych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia po szkole podstawowej (na parterze w holu szkoły)

godz. 10.00 - rozpoczęcie dla klas starszych technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, a także klas VIII OHP (w klasach z wychowawcami

• Technik programista - najnowszy hit Zespołu Szkół Nr 5

• Pod koniec czerwca nasza szkoła uzyskała pozwolenie na wprowadzenie całkowicie nowego kierunku, a mianowicie technika programisty.

- Absolwent wspomnianego kierunku będzie przygotowany do tworzenia między innymi stron WWW, projektowania i programowania aplikacji internetowych, webowych, desktopowych czy mobilnych -, poinformowana pani Iwona Hnatiuk, dyrektor ZS Nr 5. Jak dodała, dzięki współpracy z Cisco uczeń może zdobyć certyfikaty umiejętności, a sam zawód został wprowadzony zgodnie z uchwałą Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy we Wrocławiu.

O bazę dydaktyczną "Mechanicy" nie muszą się martwić, gdyż szkoła zapewnia naukę w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Za nowym kierunkiem stoją również praktyki zawodowe w firmach zajmującymi się systemami komputerowymi, projektowaniem i tworzeniem systemów informatycznych, czy przedsiębiorstwach, które serwisują sprzęt komputerowy, a także zajmują się tworzeniem aplikacji mobilnych oraz witryn internetowych.

W przyszłości absolwent będzie mógł kontynuować naukę na studiach politechnicznych. Może również znaleźć pracę w działach informatycznych wielu firm, agencjach reklamowych, firmach z sektorach IT, start-up'ach, sklepach komputerowych, wydawnictwach, drukarniach, studiach graficznych i dźwiękowych, studiach telewizyjnych i filmowych, firmach medycznych czy bankach.