• Nasza prymuska ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • W czwartek informowaliśmy o piątce prymusów, ambasadorów Zespołu Szkół Nr 5, którzy odebrali stypendia pana prezydenta Roman Szełemej.

      W tym miejscu należy podkreślić jeszcze większy sukces Ani Kępskiej z klasy IIIC T. Ania może się poszczycić najwyższą średnią w szkole, dzięki czemu zasłużenie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce we Wrocławiu, a w imieniu pana premiera Mateusza Morawieckiego najlepszych uczniów uhonorował pan Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.

      Naszej wspaniałej uczennicy, która do stolicy Dolnego Śląska udała się wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Druczak, serdecznie gratulujemy kolejnego wspaniałego sukcesu.

     • Anioły z "Mechanika"

     • Przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 5 mają kolejne powody do dumy. Wczoraj pani dyrektor Iwona Hnatiuk wraz z panią Czesławą Minkiewicz, a przede wszystkim uczennice klasy IIAFG T, odebrały Anioła Hospicjum.

      Ta wspaniała nagroda to wyraz podziękowania dla naszych uczennic, które pod okiem pani Czesławy Minkiewicz uszyły gadżety na zorganizowany przez Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe bal charytatywny, a z którego dochód został przeznaczony na rzecz Hospicjum w Wałbrzychu.

      Warto przy tym podkreślić, iż praca Martyny Rubin, Aldony Gracz, Patrycji Kochniarczyk, Pauliny Piotrowskiej oraz Nikoli Stępień nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie firmy Wałbrzych International Production, gdzie przyszli projektanci mody uczą się sztuki zawodu.

     • "Mechanicy" wśród najlepszych uczniów Wałbrzycha

     • Zaledwie kilka minut temu poznaliśmy listę prymusów naszego miasta. Śpieszymy zatem donieść, iż w gronie wyróżnionych przez pana prezydenta Roman Szełemej przedstawicieli wałbrzyskich szkół znalazło się pięciu reprezentantów Zespołu Szkół Nr 5.

      Stypendystami zostali: Jakub Lisowski, Dominika Wigura, Wojciech Wojtkowski, Mateusz Gucwa oraz Joanna Wojtylak. Naszym prymusom i ich wychowawcom serdecznie gratulujemy!

      fot. użyczone (walbrzyszek.com)

     • Lekcje z ZUS

     • W środę uczniowie klas IIC oraz IICD T wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do wałbrzyskiej filii ZUS.

      Tematem spotkania, które zorganizowano z inicjatywy pani Anny Łukasiewicz, były świadczenia z ubezpieczeń rentowych, emerytalnych oraz emerytury I, II i III filaru. To kolejne odsłona projektu "Lekcje z ZUS", w którym od kilku lat uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół Nr 5.

       

     • Wąsata (czytaj: ważna) inicjatywa "Mechaników"

     • Listopad powoli dobiega końca, a wraz z nim akcja Movember Polska, która ma na celu przypomnienie panom o regularnych badaniach pod kątem raka jąder or prostaty.

      Znakiem rozpoznawczym coraz popularniejszej w naszym kraju akcji są wąsy, które w ostatnim czasie mocno "sypnęły" się nauczycielom oraz niektórym uczniom Zespołu Szkół Nr 5.

      Zwieńczeniem pięknej inicjatywy przedstawicieli "Mechanika" była wtorkowa wizyta w Urzędzie Miasta Wałbrzycha, a konkretnie u pani wiceprezydent dr Sylwia Bielawska, na pamiątkę której pozostały piękne wspomnienia i wspólne zdjęcie.

      Nasza wizyta w UM nie przeszła niezauważona, gdyż o najeździe 😁 "Mechaników" wspomniała między innymi strona Wałbrzych Moje Miasto oraz sama pani wiceprezydent. Szczegóły poniżej.

       

      Wałbrzych Moje Miasto jest w mieście Wałbrzych.

      Tylu olśniewająco przystojnych mężczyzn w jednej chwili ściany ratusza nigdy nie oglądały. Zastępca Prezydenta dr Sylwia Bielawska spotkała się z uczniami oraz nauczycielami Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu biorących udział w akcji Movember Polska.

      Brawo Panowie! Wąs w słusznej sprawie zasługuje na podziw... bez względu na efekt wizualny! 😉

      #Wałbrzych

     • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK", czyli ważny i cenny partner Zespołu Szkół Nr 5

     • Na zaproszenie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" oraz przedstawicieli Urzędu Pracy uczniowie klasy IIID T wzięli w zajęciach na temat przedsiębiorczości.

      Podczas piątkowej wycieczki zawodowej podopieczni pani Adrianny Jabłonowskiej rozmawiali o podstawach biznesu, a także uczestniczyli w grze strategicznej "Chłopska Szkoła Biznesu". Następnie "Mechanicy" udali się do obu zakładów Faurecii, które zwiedzili wraz z przewodnikiem. Na naszych reprezentantów czekały również upominki przygotowane przez WSSE "Invest-Park".

      O nasze wizycie informuje również oficjalna strona Invest-Parku. Szczegóły poniżej.

      W piątek zakończyliśmy cykl wydarzeń z okazji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.🧠🤝 Kolejny raz mieliśmy okazje na super współpracę z Dolnośląski Wojewódzki Urząd PracyNiezastąpieni doradcy zawodowi kolejny raz zaprezentowali wysoki poziom prowadzenia zajęć z wykorzystaniem ekonomicznej gry symulacyjnej pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”.💲Tym razem uczniowie z Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu mogli sprawdzić swoje możliwości współpracy, podejmowania decyzji i poznanie posiadanych uzdolnień przedsiębiorczych.📊A na deser była dla nich i doradców zawodowych niespodzianka 🎁🎉.. wizyta zawodoznawcza..i to nie jedna a dwie..do dwóch zakładów: Faurecia Seating - Wałbrzych Recliners Plant oraz Faurecia Wałbrzych Frames. Faurecia Wałbrzych. Serdecznie dziękujemy za takie możliwości i chęć współpracy.👌

      Światowy Tydzień Przedsiębiorczości skończył się, ale dla nas trwa cały rok więc i niebawem kolejne wydarzenia przygotowane dla uczniów i studentów.💰👍☺️

       

       

     • Siatkarze tuż za podium

     • Kolejny sukces naszych sportowców. Tym razem "Mechanicy" zajęli 4. miejsce w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.

      Jak poinformował pan Tomasz Korościk, opiekun drużyny z Ogrodowej, mecze rozgrywano w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym". Do półfinałów awansowały dwie najlepsze ekipy obu gryp, w tym reprezentacja ZS Nr 5. Niestety, w meczu o ścisły finał nasi przegrali z ZS Nr 2 0:2, a w spotkaniu o 3. miejscu chłopcy Korościka nie dali rady ZS Nr 1 (1:2).

      Mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców

      Wyniki

      Półfinały:

      ZS Nr 4 - ZS Nr 1 2:0

      ZS Nr 2 - ZS Nr 5 2:0

      Finał:

      ZS Nr 4 - ZS Nr 2 2:1 (25:22, 20:25, 15:12)

      Mecz o 3. miejsce:

      ZS Nr 5 - ZS Nr 1 1:2 (25:19, 22:25, 13:15)

     • Z pierwszkolasistami o prawach dziecka

     • Za sprawą pań Adrianny Jabłonowskiej, Katarzyny Olszewskiej oraz Anny Łukasiewicz w naszej szkole nie zapomniano o ważnej rocznicy 30-lecia Konwencji Praw Dziecka.

      W środowych obchodach wspomnianej rocznicy uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach, dyskusji na temat praw dziecka, a także obejrzeli okolicznościową prezentację.

     • Niecodzienny koncert

     • Z inicjatywy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" w naszej szkole gościła grupa Wyrwani Z Niewoli, która zaprosiła młodzież "Mechanika" do udziału w innowacyjnym programie "Ku wolności" z zakresu profilaktyki uzależnień.

      Podczas spotkania z uczniami grupa, a konkretnie panowie Piotr Zalewski (psycholog - terapeuta) oraz Jacek "Heres" Zajkowski (artysta muzyk) z Białegostoku, opowiadała o uzależnieniu od alkoholu, narkotyków oraz pornografii. A wszystko w rytmie hip hopu, dzięki czemu "Mechanicy" mogli z łatwością otworzyć się na przekazane przez autorów treści, aby żyć w wolności, trzeźwości, z radosnym podejściem do często smutnej, codziennej rzeczywistości.

      Za sprawą charyzmy naszych gości spotkaniu towarzyszyła niesamowita atmosfera, a sam występ minął błyskawicznie. Mamy jednak nadzieję, że to nie ostatnia wizyta zespołu w naszej szkole, czego byśmy sobie bardzo życzyli.

      fot. własne/Wyrwani Z Niewoli

     • "Mechanicy" uczcili Święto Niepodległości

     • Miejskie obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości miały miejsce w poniedziałek na Placu Kościelnym.

      W uroczystości wzięło udział kilkuset wałbrzyszan z panem prezydentem Romanem Szełemejem na czele. Wśród uczestników, którzy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 5, który oprócz grupy uczniów reprezentowali również pani dyrektor Iwona Hnatiuk czy panie Kamila Wybraniec oraz Katarzyna Cichowlas-Romańska.

     • Patriotycznie w Zespole Szkół Nr 5

     • 101 rocznica przez Polskę Niepodległości nie przeszła niezauważona w naszej szkole, w której nauczyciele przykładają ogromną wagę do promowania patriotycznej postawy wśród młodzieży.

      Za sprawą akademii przygotowanej przez pana Sławomira Bursę oraz panie Mirosławę Bednarz-Plesner i Violettę Grusiecką-Hołdę licznie zgromadzeni uczniowie wzięli udział w lekcji historii dotyczącej wydarzeń sprzed ponad 100 lat.

      Tradycyjnie już zwieńczeniem niedawnych uroczystości było zapalenie zniczy pod Dębem Pamięci poświęconemu zamordowanemu w 1940 w Charkowie - generałowi Stefanowi Zabielskiemu.

     • Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty

     • Czas jesiennych wycieczek edukacyjno-integracyjnych po atrakcyjnej Ziemi Wałbrzyskiej powoli dobiega końca ustępując miejsca wyjazdom na lodowisko w Świdnicy. Jako pierwsza do sąsiedniego miasta udała się klasa I DF pani Katarzyny Olszewskiej, która jak widać, doskonale się bawiła na świdnickim obiekcie.

     • Ostatnie pożegnanie ś.p. Niny Kwintal

     • W poniedziałek w wieku 71 lat po długiej i ciężkiej chorobie odeszła pani Nina Kwintal, wieloletni pracownik administracyjny Zespołu Szkół Nr 5, kierownik kadr "Mechanika".

      Pogrzeb ś.p. Niny Kwintal odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 13 na cmentarzu w Szczawnie-Zdroju.

     • Solidarnie zapuszczamy wąsy

     • Listopad to od wielu lat miesiąc, w którym solidaryzujemy się z mężczyznami walczącymi z rakiem jąder oraz prostaty. To również czas, gdy częściej niż zwykle namawiamy panów do profilaktycznych badań, gdyż tylko wczesne wykrycie wspomnianych schorzeń gwarantuje całkowite wyleczenie.

      Do akcji Movember, czyli "Wąsopad", dołączyli, a jakże, nauczyciele - mężczyźni oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 5, stąd w nadchodzących tygodniach zapewne nie raz zauważymy u naszych profesorów oraz młodych przedstawicieli "Mechanika" wąsy.

      Finał zaplanowano na 28 listopada, kiedy to na pamiątkę naszej akcji wykonamy wspólne zdjęcie z udziałem wszystkich wąsatych uczestników tej wyjątkowej kampanii.

     • Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych

     • W środę 13 listopada w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych.

      Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań. Przypominamy również, iż tego dnia o godzinie 16 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie członków Rady Rodziców.

     • Pierwszoklasiści po otrzęsinach

     • Środa była ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy wzięli udział w tradycyjnych otrzęsinach.

      Reprezentanci poszczególnych klas uczestniczyli w konkurencjach, za przygotowaniem których stały uczennice klas IIEF T oraz IIIC T, a opiekę merytoryczną sprawowała pani Katarzyna Marchlewska. Najlepiej z wyzwaniami poradziły sobie klasy IDF TSP oraz IEF TG, które w nagrodę otrzymały voucher uprawniający do dnia bez sprawdzianu oraz odpowiedzi.

     • Z Toyotą i "Mechanikiem" można zmieniać świat

     • Za nami poniedziałkowe spotkanie inauguracyjne X edycji Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” dla organizacji non-profit z Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego.

      Po kilku latach z rzędu, w których gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Numer 5, tym razem zainteresowani udziałem w projekcie przenieśli się do sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. W czasie spotkania zaprezentowano projekty zrealizowane w poprzedniej edycji konkursu grantowego oraz podsumowano 10 lat działalności Funduszu, w tym 4 lata ścisłej współpracy z naszą szkołą jako ważnym partnerem akcji, której uczniowie kierunku architektura krajobrazu pod pani opieką Katarzyny Marchlewskiej wspierają beneficjentów konkursu.

      Edycja 2019/2020 jako jubileuszowa została objęta patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha - pana Roman Szełemej. Z tej okazji powstał film promujący akcję i zachęcający do ubiegania się o dofinansowanie - link poniżej.

      Fundusz Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świat"

     • Nasi diagności wśród najlepszych w Polsce!

     • Doskonałe informacje dotarły do nas z Legnicy, która w piątek gościła uczestników Mistrzostw Polski Diagnostów i Uczniów na Diagnostów Samochodowych. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął fantastyczne 2. miejsce w stawce niemal 100 ekip.

      Do Legnicy "Mechanicy" udali się w składzie: Norbert Babiarz oraz Marcin Prask, nad którymi pieczę sprawował pan Zygmunt Rakoczy. Jego podopieczni wypadli wręcz doskonale, gdyż w klasyfikacji indywidualnej Norbert zajął 3., a Marcin - 4. miejsce. Nasze rewelacyjne wyniki indywidualne przełożyły się na jeszcze lepszą lokatę w "drużynówce", gdyż reprezentacja Zespołu Szkół Nr 5 uplasowała się na 2. pozycji, tuż za gospodarzami z Legnicy. O stawce dzisiejszych Mistrzostw Polski najlepiej świadczy fakt, iż wśród wielu patronów znalazło się również Ministerstwo Infrastruktury.

     • Zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego

     • Powyższy tytuł dość często pojawia się na czele naszych tekstów, ale też przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 5 regularnie uczestniczą w istotnych dla Wałbrzycha wydarzeniach.

      Tak było między innymi w minioną środę w Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, która gościła uczestników V Konferencji "Zdrowie Psychiczne dzieci i młodzieży". Spotkanie współorganizowały: ZS Nr 5, Fundacja CZEMU NIE, MOP oraz Komenda Miejska Policji, a w trakcie konferencji mogliśmy wysłuchać wykładów na temat trudów wieku dorastania, depresji wśród nastolatków czy syndromu DDA (dorosłe dzieci alkoholików). Warto również dodać, że było to podsumowanie warsztatów, które wcześniej przeprowadzono w "Mechaniku" i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Wałbrzychu, a mianowicie "Ja czy to naprawdę ja" oraz "Nie dla mowy nienawiści i hejtu".

     • Pomysłowy Dobromir, czyli Dolnośląski Festiwal Nauki - ciąg dalszy

     • Za nami kolejna odsłona Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Tym razem w roli głównej wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4, które wzięły udział w grze Pomysłowy Dobromir zorganizowanej przez państwa Nataszę i Pawła Grabińskich z pomocą uczniów klas IVC T oraz IICD T.

      W ramach wizyty w "Mechaniku" nasi młodzi goście uczestniczyli w zabawie zręcznościowo-umysłowej, podczas której poznali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak podkreślają organizatorzy z ramienia ZS Nr 5, zabawa była przednia, a dzięki hojności Wydziału Edukacji UM w Wałbrzychu dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 5 im. M.Tytusa Hubera w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 2a
   • szkola@zs5.mail.pl
   • grzegorz.druczak@zs5.mail.pl
   • dyrektor, sekretariat ogólny(kadry), fax 74/846-74-74 Wykaz numerów wewnętrznych: 120 - DYREKTOR (I. Hnatiuk) 109 - PORTIERNIA 110 - BIBLIOTEKA 111 - POKÓJ NAUCZYCIELSKI 104 - KIEROWNIK GOSPODARCZY 108 - KSIĘGOWOŚĆ 101,102 - SEKRETARIAT UCZNIOWSKI 106 - WICEDYREKTOR (K.Druczak) 116 - DIAGNOSTYKA 118 - PIELĘGNIARKA 107 - WICEDYREKTOR (M.Rudy) 121 - PEDAGOG/PSYCHOLOG (A. Kostusiak-Czech, M .Pięta) 114 - PRACOWNIA KOMPUTEROWA (J. Wojtaniec) 113 - PEDAGOG (E.Korenik, I. Kraczkowska) 115 - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA (CKP) 116 - STACJA DIAGNOSTYCZNA 105 - WICEDYREKTOR (M.Wieczorek)
   • Ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych
  • Logowanie