• Ostatnie pożegnanie nauczyciela "Mechanika"

     • Z głębokim żalem informujemy, iż 25 lipca po długiej i ciężkiej chorobie odeszła pani Lidia Dębska-Pietruszczak. Pani profesor była wieloletnim nauczycielem historii Zespołu Szkół Nr 5 oraz CKU Wałbrzych.

      Ostatnie pożegnanie Zmarłej odbędzie się w środę 29 lipca w kościele p.w. Św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach o godzinie 12.

     • Rekrutacja do 2- letniej Branżowej Szkoły II stopnia

     • Rekrutacja do 2- letniej Branżowej Szkoły II stopnia

      Zespół Szkół Nr 5 zaprasza absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia/Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Wałbrzycha i okolic do rekrutacji celem podjęcia kształcenia w Branżowej Szkole II stopnia.

      Oferujemy następujące zawody:

      • Technik pojazdów samochodowych
      • Technik mechanik
      • Technik przemysłu mody
      • Technik mechatronik
      • Technik elektryk
      • Technik usług fryzjerskich
      • Technik żywienia i usług gastronomicznych
      • Technik robót wykończeniowych w budownictwie.

      Najważniejsze terminy związane z rekrutacją:

      • dokumenty można składać od 15 czerwca 2020 do 10 lipca 2020
      • podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły 12 sierpnia 2020
      • wydanie przez szkołę skierowania na badania lekarskie od 15 czerwca do 14 sierpnia 2020
      • potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia do szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia BS1 lub ZSZ wraz z dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz zaświadczeniem lekarskim 13 sierpnia 2020 do 18 sierpnia 2020 do godz. 15.00
      • podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych kandydatów i kandydatów nieprzyjętych 19 sierpnia 2020 do godz. 14.00.

      Dokumenty należy składać w sekretariacie uczniowskim.

      Kontakt: sekretariat@zs5.mail.pl ; 74 846 74 74

     • Jak zostać uczniem Zespołu Szkół Nr 5?

     • Tłumaczymy krok po kroku:

      1. Uczeń z Wałbrzycha rekrutuje się on-line - Kliknij tutaj

      2. Uczeń spoza Wałbrzycha może przywieźć wniosek o przyjęcie osobiście, wysłać pocztą lub przez Internet: sekretariat@zs5.mail.pl. (sekretariat czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14)

      3. Ważne terminy:

      15 czerwca – 10 lipca: złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

      26 czerwca – 10 lipca: dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

      31 lipca – 4 sierpnia: uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty

      12 sierpnia: podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

      13-18 sierpnia: potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły

      19 sierpnia: ogłoszenie listy przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

      Serdecznie zapraszamy 

     • Matury rozszerzone

     • Uwaga maturzyści!

      Ze względu na mniejszą ilość zdających egzaminy pisemne na poziomie rozszerzonym oraz pozostałe egzaminy z języków obcych  na poziomie podstawowym  od dnia 15 czerwca 2020       wszyscy absolwenci będą wpuszczani do szkoły:

            wejściem głównym od godziny 8.15 oraz od godziny 13.15

     • Z "Mechanikiem" dobry fach na wyciągnięcie ręki!

     • Dla 8-klasistów nadchodzi gorący czas egzaminów, a następnie wyboru dalszego etapu kształcenia. Przypominamy, iż dla naszych młodszych kolegów i koleżanek tradycyjnie już świetną ofertę edukacyjną przygotował Zespół Szkół Nr 5.

      Zresztą sprawdźcie sami - poniżej prezentujemy kierunki nauczania w "Mechaniku". Jesteśmy przekonani, iż każdy znajdzie coś dla siebie!

     • Bezcenna i darmowa pomoc

     • W imieniu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zwracamy się z gorącym apelem do pełnoletnich uczniów "Mechanika" o przyłączenie się do akcji oddawania krwi.

      "Krew jest lekiem, którego nie można kupić, ani wyprodukować. W obecnej sytuacji wszyscy zdajemy bardzo ważny egzamin społecznej odpowiedzialności. Oddaję krew, ratuję życie", o czym przypomina pani Maria Leśniak, wizytator Kuratorium.

      Krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu przy ul. B. Chrobrego 32, od poniedziałku do piątku w godz.7:00-13:30 oraz w każdą pierwszą sobotę w godz. 8:00-12:00.

      Dodatkowo krew można oddać poprzez udział w akcjach wyjazdowych organizowanych przez Centrum. Rozkład jazdy ekip wyjazdowych znajdujesię na stronie www.rckik.walbrzych.pl

     • Żegnamy Maturzystów

     • Dzisiaj żegnamy naszych Maturzystów. Niestety, z przyczyn nam doskonale znanych uczniowie klas czwartych nie wezmą udziału w oficjalnym pożegnaniu w murach "Mechanika".

      W imieniu nauczycieli oraz wszystkich pracowników Maturzystów żegna pan Iwona Hnatiuk, dyrektor Zespołu Szkół Nr 5.

      List dyrektora Zespołu Szkół nr 5 do absolwentów, nauczycieli i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/20 dla maturzystów

      „Jeśli nie wiesz, czego chcesz, próbuj wszystkiego, co się pojawia i przemija, bo tylko w ten sposób nauczysz się rozstawania”

      Witam was w tym szczególnym i trudnym dniu ze względu na sytuację - w zasadzie globalną, w której zmuszeni byliśmy pracować z Wami zdalnie - to koniec pewnej drogi dla was, ale jednocześnie początek jej kolejnego etapu. Dzisiejszy dzień zamyka pewien etap tej drogi, drogi, która prowadzi w dorosłość i samodzielność. Cztery lata spędzone w technikum przyniosły Wam wiele obaw, nowych doświadczeń i radości, nie brakowało też w tym czasie rozterek, bólu, niepowodzeń i wielu trudnych decyzji, jakie z pewnością podejmowaliście. Ten dzień jest szczególny nie tylko dla Was, ale również dla Waszych rodziców, którzy Was wspierali przez cały okres nauki, dla Waszych wychowawców, nauczycieli, którzy każdego dnia angażowali się w wasz rozwój, mogli obserwować Wasze sukcesy, Waszą rywalizację czy też drobne potknięcia po to, aby móc również Was wspierać i podawać rękę w odpowiednim momencie. To czas szczególny nie tylko ze względu na Wasze osiągnięcia, ale również ze względu na nietypowe oczekiwanie na klasyfikację i ważne decyzje w Waszej sprawie, a teraz z niepokojem oczekujecie egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że czas ten przyniósł Wam również wiele refleksji i zrozumienia. Jestem przekonana, że potraficie zrozumieć tę trudną sytuację, tym bardziej, że już niebawem sami będziecie podejmować wasze pierwsze własne dorosłe decyzje bez wsparcia szkoły czy rodziców, bowiem przychodzi taki moment, w którym każdy człowiek musi wziąć za siebie odpowiedzialność, nawet w tak skomplikowanych czasach, w jakich przyszło Wam żyć. Mam nadzieję, że w Waszej ocenie weźmiecie pod uwagę ważne aspekty pracy nauczyciela, przyszłej edukacji m.in. Waszych dzieci i życzę Wam, aby ta ocena była obiektywna, mądra i pełna refleksji.

      Jestem przekonana, że Wasi wychowawcy i wszyscy nauczyciele dali Wam tyle mądrości, wiedzy, przykładu, że będziecie o tym pamiętać. Dzięki nauczycielom z pewnością odkrywaliście, że nauka to nie tylko ciężka praca, ale i przyjemność, że dzięki nim odkrywaliście swoją wartość, odkrywaliście to, co najlepiej umieliście robić. Jestem też przekonana, że Wasi wychowawcy często pomagali wam w rozwiązywaniu trudnych problemów i rozumieli Wasze chwile słabości, również cieszyli się z waszych sukcesów, zachęcali Was do myślenia tak dobrze i uczciwie, jak to tylko możliwe, że dodawali Wam odwagi do tego, aby wciąż zadawać pytania, nawet trudne. Za to im serdecznie dzisiaj dziękuję.

      Nie jest łatwo dyrektorowi szkoły żegnać swoich absolwentów, ale wiem, że jesteście wyjątkowi, że daliście z siebie pełną moc energii, że teraz jesteście dojrzalsi o pewną wiedzę i świadomość. Wiem też, że w codzienności trudno znaleźć magię życia, ale ona właśnie się odbywa- zdobyliście kolejny szczyt, stajecie się niezależni, autonomiczni, wolni, a to najcenniejsze wartości w życiu. Mam nadzieję, że będziecie teraz czerpać ze swoich zasobów, że będziecie uczyć się coraz więcej , mimo różnych trudności, jakie przyniesie Wam życie, wiem też, że poradzicie sobie w każdej nowej sytuacji. Odkrywajcie to, czego najbardziej potrzebujecie czyli wizję swojego życia, pobudzajcie się do działania, bo tylko bycie w biegu pozwala na prawdziwe przeżywanie - rolą statku nie jest bowiem pobyt w porcie, żyjcie zgodnie ze swoimi wartościami, żyjcie marzeniami, bo one uskrzydlają i dają wizję życia możliwą do spełnienia, życzę wam, abyście je realizowali niezależnie od tego, co będzie się działo w waszym życiu, Einstein powiedział przecież, że: wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza !

      W życiu można odczuwać lęk, ale wtedy wiesz, że musisz coś zrobić, aby się tego uczucia pozbyć ! Życie może być szare, nudne, ale i fascynujące, ale wybór należy do Ciebie…

      Życzę Wam w końcu, abyście spotykali ludzi, którzy będą Was kochali, którzy dodadzą wam odwagi, gdy będziecie tego potrzebować, którzy będą w Was wierzyć i wspierać bezinteresownie, również tego, aby wasze przyjaźnie zawsze były szczere i wierne.

      Z najserdeczniejszymi życzeniami Iwona Hnatiuk

     • Pomóżmy Klaudii!

     • A sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ Klaudia Trzpis, uczennica klasy IEFTG, od miesiąca walczy z chorobą nowotworową!

      Aby wesprzeć Klaudię w walce o powrót do zdrowia możemy dokonać przelewu o dowolnej wysokości na numer konta podany poniżej, lub przeznaczyć 1% naszego podatku na rzecz naszej Uczennicy. Każdy również może pomóc udostępniając tę informację na swojej stronie Facebook'a, tak aby nasz apel dotarł do jak największej liczby ludzi dobrej woli.

      Z góry dziękujemy za dołączenie do akcji.

      Klaudii życzymy dużo zdrowia, a Jej Najbliższym siły w tych trudnych momentach.

      Wpłaty należy kierować na konto:

      Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

      ul. Ślężna 114s/1

      53-111 Wrocław

       

      Bank Millenium S.A.:

      11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

       

      Rozliczenie 1% podatku:

      KRS: 0000086210

      Cel szczegółowy: KLAUDIA TRZPIS

       

     • Wspólnie ze sportowcami wspieramy wałbrzyski szpital

     • Niemal 30 lokalnych (i nie tylko) klubów sportowych przystąpiło do niezwykle cennej akcji GraMY dla Wałbrzyskiego SZPITALA - JednaDrużyna. Niezwykle cennej, gdyż jej celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz wałbrzyskiego szpitala.

      Wśród uczestników akcji nie mogło oczywiście zabraknąć zaprzyjaźnionych z "Mechanikiem" siatkarzy MKS Aqua Zdrój Wałbrzych na czele z panem Maciejem Byrą, fizjoterapeutą zespołu, a zarazem nauczycielem wychowania fizycznego oraz biologii Zespołu Szkół Nr 5.

      Jak można wesprzeć sportowców w ich w walce o środki finansowe? Wystarczy "wejść" na podany poniżej link i choć niewielkim groszem pomóc kwestującym. Można również udostępnić naszą wiadomość, co niniejszym czynimy.

      Link do zbiórki

     • Ranking dumy i chwały "Mechanika"

     • W poniedziałek poznaliśmy klasyfikacje końcowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. W poznańskich zmaganiach mechaników samochodowych wzięło udział niemal 500 uczniów z całego kraju, a my specjalnie podkreślamy tę liczbę, gdyż fantastyczne 3. miejsce zdobył nasz prymus Marcin Prask (na zdjęciu - archiwum)!

      I to nie koniec powodów do radości, gdyż dziewiąty był Kacper Koziatek, a Zespół Szkół Nr 5 został sklasyfikowany na 4. miejscu w Polsce! Ponadto po raz pierwszy w historii zawodów podano listę najlepszych nauczycieli, wśród których na doskonałej 6. pozycji znalazł się pan Jacek Wojtaniec.

      Brawo Marcin. Brawo Kacper! Słowa uznania należą się również opiekunowi "Mechaników" - panu Jackowi Wojtańcowi. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

      Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

      Ranking ogólny

      1. Patryk Korkosz (ZS Tech.-Moto. w Tomaszowie Mazowieckim) 50 pkt.

      2. Kacper Krępulec (ZSM w Krośnie) 47 pkt.

      3. Marcin Prask (ZS Nr 5 w Wałbrzychu) 47 pkt.

      ...

      9. Kacper Koziatek (ZS Nr 5 w Wałbrzychu) 43 pkt.

       

      Ranking szkół

      1. Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie 131 pkt.

      2. ZSS Poznań 130 pkt.

      3. ZSM Nr 1 im. S. Humberta w Krakowie 129 pkt.

      4. Zespół Szkół Nr 5 w Wałbrzychu 126 pkt.

       

      Ranking nauczycieli

      1. Wojciech Mackiewicz (ZSP Radzyń Podlaski) 626 pkt.

      2. Piotr Kasperczyk (ZSM Nr 1 im. S. Humberta w Krakowie) 419 pkt.

      3. Sławomir Kornatka (ZSZ Nr 1 w Zduńskiej Woli) 325 pkt.

      ...

      6. Jacek Wojtaniec (ZS Nr 5 w Wałbrzychu) 269 pkt.

     • Jak zalogować się przez aplikację telefoniczną do mobidziennika

     • Najczęstszą przyczyną niemożności zalogowania się przez uczniów do mobidziennika jest logowanie od razu przez aplikację w telefonie.

      Przedstawiamy listę kroków do zalogowania się przez aplikację:

      1. Zalogować się na stronie zs5walbrzych.mobidziennik.pl (login i hasło podane przez wychowawców)

      2. Wejść w zakładkę uczeń (Prawy górny róg strony) - wybrać moje konto - wypełnić pole adres email (trzeba podać taki do którego mają dostęp) - zapisać informacje

      3. Wejść na skrzynkę pocztową z adresem podanym powyżej i znaleźć maila z mobidziennika (może być w różnych miejscach - nawet w spamie), trzeba go otworzyć i kliknąć - potwierdzić - na link wewnątrz maila.

      4. Teraz już można się logować przez aplikację telefoniczną podając adres mailowy taki jak powyżej i swoje hasło

     • Nauka zdalna

     • Drodzy Uczniowie,

      W dniach 16 - 25.03.2020 nie odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczne. Ale zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej prowadzone będą dla Was zajęcia zdalne. Zaglądajcie do zasobów e-dziennika, wykonujcie polecenia nauczycieli, rozliczajcie się z wykonanej pracy. Nauczyciele będą tak jak dotychczas oceniać waszą aktywność, zaangażowanie, terminowe wykonywanie zadań.

      Okoliczności, w których wszyscy się znaleźliśmy wymagają od nas przeformułowania swoich dotychczasowych nawyków, przyzwyczajeń jeśli chodzi o naukę szkolną. Prosimy Was o systematyczność i rozsądne podejście do obowiązków szkolnych.

      Życzymy zdrowia 😊

     • Zespół Szkół Nr 5 doceniony na arenie ogólnopolskiej

     • Ponad 300 projektów przygotowanych przez placówki oświatowe naszego kraju wzięło udział w Konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości. Jak widać na załączonych zdjęciach głównym pytaniem, na które starano się odpowiedzieć podczas gali finałowej było - "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości - to znaczy jaka?". Tymczasem odpowiedź jest bardzo prosta - nasza!

      Zespół Szkół Nr 5 rywalizował w obszarze "Współpraca z otoczeniem szkoły, w tym z pracodawcami", do którego zgłosiliśmy kilka praktyk, jednak najwięcej punktów otrzymaliśmy za działania nauczyciela "Mechanika" - pani Katarzyny Marchlewskiej oraz uczniów klasy o profilu technik architektury krajobrazu. Warto podkreślić, że nasz projekt realizujemy wraz z Toyotą - Funduszem Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świata".

      Najlepsze zostawiliśmy na koniec, gdyż nasza szkoła zdobyła pierwsze (!) wyróżnienie w finale konkursu, do którego zakwalifikowało się jedynie 9 projektów z całego kraju. W nagrodę Zespół Szkół Nr 5 uhonorowano pamiątkową statuetką. Placówka z ulicy Ogrodowej otrzymała również kamerę filmową.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 5 im. M.Tytusa Hubera w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 2a
   • szkola@zs5.mail.pl
   • grzegorz.druczak@zs5.mail.pl
   • dyrektor, sekretariat ogólny(kadry), fax 74/846-74-74 Wykaz numerów wewnętrznych: 120 - DYREKTOR (I. Hnatiuk) 109 - PORTIERNIA 110 - BIBLIOTEKA 111 - POKÓJ NAUCZYCIELSKI 104 - KIEROWNIK GOSPODARCZY 108 - KSIĘGOWOŚĆ 101,102 - SEKRETARIAT UCZNIOWSKI 106 - WICEDYREKTOR (K.Druczak) 116 - DIAGNOSTYKA 118 - PIELĘGNIARKA 107 - WICEDYREKTOR (M.Rudy) 121 - PEDAGOG/PSYCHOLOG (A. Kostusiak-Czech, M .Pięta) 114 - PRACOWNIA KOMPUTEROWA (J. Wojtaniec) 113 - PEDAGOG (E.Korenik, I. Kraczkowska) 115 - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA (CKP) 116 - STACJA DIAGNOSTYCZNA 105 - WICEDYREKTOR (M.Wieczorek)
   • Ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych
  • Logowanie