• Święto Edukacji Narodowej w "Mechaniku"

     • Mimo trudnej dla nas wszystkich sytuacji związanej z pandemią koronawirusa Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 5 odbył się praktycznie bez przeszkód.

      Co prawda zabrakło tradycyjnego spotkania przedstawicieli "Mechanika" przy ciastku oraz kawie, nie zabrakło za to życzeń, które wszystkim zgromadzonym w holu szkoły przekazała pani dyrektor Iwona Hnatiuk. Ponadto najbardziej wyróżniający się pracownicy naszej szkoły otrzymali okolicznościowe podziękowania oraz nagrody finansowe. Całość środowego święta zwieńczył krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IVCT pod kierownictwem pani Anny Łukasiewicz.

     • Para buch, koła w ruch!

     • Sezon na wycieczki zawodoznawcze możemy uznać za otwarty. A to za sprawą uczniów klas II i III o profilu technik logistyk, którzy udali się do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, aby poznać tajemnice i ciekawostki z zakresu transportu kolejowego w naszym kraju.

      Pod okiem przewodnika zwiedzili parowozownię, poznali historię kolejnictwa oraz wzięli udział w przejażdżce lokomotywą parową. Zwieńczeniem środowego, udanego wyjazdu do Jaworzyny Śląskiej było wspólne, integracyjne ognisko. Wycieczkę zorganizowały panie: Natasza Grabińska oraz Anna Łukasiewicz.

     • EU Code Week - Europejski tydzień kodowania

     • W październiku tego roku #CodeWeek   przenosi kodowanie do sal lekcyjnych w całej Europie i poza nią! Trafia 2 raz do ZS nr 5 w Wałbrzychu. W tym roku pod nazwą „Koduj z Raspberry Pi”. Na zajęciach uczniowie ZS nr 5 będą kodować elementy i urządzenia elektroniczne podłączone do Raspberry Pi. Językiem kodowania będzie PYTHON. Zapraszamy 21.10.2020 do sali 27!  

     • W lokalnych mediach o współpracy "Mechanika" z wałbrzyską Toyotą

     • Obserwując lokalne media można śmiało napisać, iż tydzień bez informacji o Zespole Szkół Nr 5 jest tygodniem straconym.

      Tematem głównym jest stojąca na profesjonalnym poziomie współpraca między naszą szkołą a wałbrzyską Toyotą, która w zamyśle jej twórców przyniesie wymierne korzyści obu partnerom. O współpracy szczegółowo informuje portal Wałbrzych dla Wasa my tradycyjnie zapraszamy do lektury.

      Czytaj tutaj

     • Kibicujemy Oliwierowi

     • Nie od dzisiaj wiadomo, iż Zespół Szkół Nr 5 jest kuźnią wielu, w tym sportowych talentów. Kilka dni temu informowaliśmy o złotym medalu Mistrzostw Polski w zapasach juniorów młodszych, który przypadł w udziale naszemu Mateuszowi Ropiakowi. Dzisiaj kilka słów o boksie, a konkretnie Oliwierze Karkowskim z klasy IABS.

      Miło nam poinformować, iż nasz uczeń zakwalifikował się do Mistrzostw Polski kadetów, które w najbliższy weekend odbędą się w Świdnicy. Liczymy na udany występ oraz medal zawodnika MPERIUM BOXING, a przy okazji zapraszamy do Galerii Victoria, w której w piątek i sobotę (2 oraz 3 października) rozegrana zostanie druga odsłona Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Co prawda na ringu zabraknie Oliwiera, gdyż do rywalizacji przystąpią juniorzy oraz seniorzy, w tym nasz absolwent - Paweł Sajda, to jednak będziemy gorąco kibicować podopiecznym trenerów Krzysztofa Sadłonia oraz Mariusza Burzyńskiego. Szczegóły turnieju na zdjęciu.

     • Sprzątanie Świata, czyli debiut pierwszoklasistów

     • Tradycyjnie już uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 pozytywnie odpowiedzieli na apel pana Roman Szełemej, prezydenta Wałbrzycha, i przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata".

      Tym razem w akcji uczestniczyli uczniowie klas pierwszych "Mechanika", którzy przez kilka godzin uprzątali teren wokół placówki z ulicy Ogrodowej. Pogoda dopisała, humory również, tak więc nie będzie zbytnim nadużyciem stwierdzenie, iż piątkowe przedsięwzięcie miało charakter edukacyjny oraz integracyjny.

     • Brawo Mateusz, brawo ZLKS Zagłębie Wałbrzych

     • Doskonałe wieści dotarły do nas z Janowa Lubelskiego, który gościł uczestników Mistrzostw Polski w zapasach. Złotym medalistą juniorów młodszych został dzisiaj Mateusz Ropiak z klasy IIAB BS SP!

      W Janowie Lubelskim wałbrzyski klub reprezentowało co prawda pięciu zawodników, ale najlepiej spisał się przedstawiciel Zespołu Szkół Nr 5. Mateusz wygrał wszystkie swoje pojedynki i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Warto przy tej okazji przypomnieć, iż to drugi z rzędu triumf podopiecznego trenera Michała Jóskowskiego, bowiem w minionym roku nasz uczeń również wywalczył złoty medal MP w kategorii do 51 kg.

     • "Mechanicy" poszukiwani na rynku pracy

     • Mamy kolejną ofertę pracy przygotowaną dla absolwentów Zespołu Szkół Nr 5.

      Tym razem z ciekawą propozycją wyszła firma Daicel Safety Systems Europe z Żarowa, która poszukuje pracowników na stanowisku technik utrzymania ruchu. Szczegóły na załączonych zdjęciach.

     • Zespół Szkół Nr 5 ważnym partnerem Funduszy Toyoty

     • Za nami inauguracja kolejnej edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty. Funduszu, który od samego początku związany jest z Zespołem Szkół Nr 5.

      O tym, jak bliskie są związki "Mechanika" z Funduszem, najlepiej świadczy fakt, iż inauguracyjne spotkanie po raz kolejny odbyło się w sali konferencyjnej naszej szkoły, a wiele zwycięskich projektów przygotowują uczniowie "Mechanika".

      Zapraszamy do lektury tekstu pana Przemysława Tokarskiego z portalu walbrzych24.com, który szczegółowo informuje o wtorkowym spotkaniu w placówce przy ulicy Ogrodowej.

      Czytaj tutaj

     • Nauka jazdy pod szyldem "Mechanika"

     • Miło nam poinformować, iż wysiłki pani Dyrektor Iwony Hnatiuk zostały zwieńczone sukcesem. Jakim? Otóż z dniem 1 września Zespół Szkół Nr 5 został wpisany do rejestru podmiotów prowadzących naukę jazdy w zakresie kategorii B.

      To oznacza, iż uczniowie klas o profilu samochodowych (technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych) będą mogli ubiegać się o zdobycie prawa jazdy w ramach zajęć szkolnych. Część teoretyczna rozpoczęła się w klasach drugich (po gimnazjum) wraz z nowym rokiem szkolnym, a początek zajęć praktycznych (jazd) zaplanowano na styczeń.

     • Takich partnerów inni mogą nam jedynie pozazdrościć!

     • Tym razem za sprawą podpisania niezwykle ważnej dla Zespołu Szkół Nr 5 umowy o współpracy z Toyotą Motor Manufacturing Poland, o czym z radością na swojej oficjalnej stronie wspomniała obecna podczas spotkania pani Sylwia Bielawska - wiceprezydent Wałbrzych. Naprawdę mamy się z czego cieszyć!.

      ​​​​​​​fot. Jacek Zych/własne

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

     • Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21. Proszę zwrócić szczególną uwagę na wynikające z pandemii koronawirusa środki bezpieczeństwa. Początek 1 września według poniższego planu.

     • ProteGO Safe, czyli ważna aplikacja w okresie pandemii

     • Gorąco zachęcamy do ściągania oraz instalacji ProteGO Safe.

      "To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczne", możemy przeczytać w oficjalnej ulotce podpisanej przez panów: Dariusza Piontkowskiego - Ministra Edukacji Narodowej, oraz Jarosława Pinkasa - Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Dodatkowe informacje na załączonych zdjęciach.

     • Lista podręczników do klas I

     • Zamieszczamy listę podręczników do klas pierwszych branżowej szkoły I stopnia oraz technikum.

      Jednocześnie informujemy, że każdy uczeń naszej szkoły ma dostęp do aplikacji Microsoft Office 365 – pełnej wersji oprogramowania (Word, Excel, PowerPoint, Access, Teams itp.,) za darmo (na czas nauki w Zespole Szkół nr 5).

      Lista podręczników: podreczniki__T_BS_20_21_SP.pdf​​​​​​​

     • Poprawkowy egzamin maturalny

     • Poprawkowy egzamin maturalny z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki odbędzie się w naszej szkole 8 września 2020 r. o godz. 14.00

      Do dnia 14 sierpnia 2020 r. wszyscy zainteresowani absolwenci, którzy mają prawo do tego egzaminu (1 egzamin niezdany) proszeni są o złożenie pisemnego oświadczenia o przystąpieniu do egzaminu poprawkowego.

      Załącznik- formularz oświadczenia - word:

      EM_2020_Zalacznik_7_1905.docx

      Załącznik- formularz oświadczenia - pdf:

      EM_2020_Zalacznik_7_1905.pdf​​​​​​​

     • Mercedes-Benz zaprasza do współpracy

     • Takie ogłoszenia szczególnie lubimy, ponieważ są one najlepszym potwierdzeniem, iż absolwenci Zespołu Szkół Nr 5 są bardzo poszukiwani na rynku pracy.

      W tym wypadku chodzi o:

      - elektryka, mechatronika oraz elektromechanika - absolwentów szkoły branżowej

      - technika elektryka, technika mechatronik oraz ewentualnie technika elektronika - absolwentów technikum

      Którzy mogą znaleźć pracę w fabryce baterii firmy Mercedes-Benz w Legnicy. Dodatkowe informacje można znaleźć w poniższych linkach:

      Link 1

      Link 2

      Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podaną ofertą.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 5 im. M.Tytusa Hubera w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 2a
   • szkola@zs5.mail.pl
   • grzegorz.druczak@zs5.mail.pl
   • dyrektor, sekretariat ogólny(kadry), fax 74/846-74-74 Wykaz numerów wewnętrznych: 120 - DYREKTOR (I. Hnatiuk) 109 - PORTIERNIA 110 - BIBLIOTEKA 111 - POKÓJ NAUCZYCIELSKI 104 - KIEROWNIK GOSPODARCZY 108 - KSIĘGOWOŚĆ 101,102 - SEKRETARIAT UCZNIOWSKI 106 - WICEDYREKTOR (K.Druczak) 116 - DIAGNOSTYKA 118 - PIELĘGNIARKA 107 - WICEDYREKTOR (M.Rudy) 121 - PEDAGOG/PSYCHOLOG (A. Kostusiak-Czech, M .Pięta) 114 - PRACOWNIA KOMPUTEROWA (J. Wojtaniec) 113 - PEDAGOG (E.Korenik, I. Kraczkowska) 115 - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA (CKP) 116 - STACJA DIAGNOSTYCZNA 105 - WICEDYREKTOR (M.Wieczorek)
   • Ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych
  • Logowanie