• "Mechanik" doskonałym wyborem

• Dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych nadchodzi czas wyboru dalszego etapu kształcenia. Ważnego wyboru, należy podkreślić, ale my jesteśmy przekonani, iż oferta edukacyjna popularnego "Mechanika" zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Zapraszamy do zapoznania się z dołączoną ulotką przedstawiającą kierunki nauczania w technikum oraz branżowej szkole I stopnia. Mamy również nadzieję, iż już niedługo, bo 22 kwietnia będziemy mogli osobiście i w całej okazałości zaprezentować Wam Zespół Szkół Nr 5 przy ulicy Ogrodowej.

• Z nauczycielem "Mechanika" o maturze

• Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, jaką pan Bartłomiej Paulus, dziennikarz stacji radiowej RMF Maxxx przeprowadził z panem Bartłomiejem Nowakiem, nauczycielem Zespołu Szkół Nr 5. Tematem rozmowy - nadchodzący egzamin maturalny z języka angielskiego.

• Nauka jazdy pod szyldem "Mechanika"

• Ta wiadomość na pewno ucieszy uczniów klas drugich po gimnazjum o profilu samochodowym. W naszej szkole rozpoczęły się bowiem zajęcia w zakresie prowadzenia samochodu osobowego.

Zgodnie z wrześniową deklaracją pani Iwony Hnatiuk, dyrektor ZS Nr 5, pod koniec minionego miesiąca rozpoczęły się zajęcia praktyczne w zakresie nauki jazdy. Jak wspomnieliśmy, mogą w nich uczestniczyć uczniowie klas drugich po gimnazjum o profilu samochodowym, którzy już w czerwcu przystąpią do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.