• Nasi ambasadorzy, nasi stypendyści

• Z ogromną dumą i radością informujemy, iż 8 uczniów Zespołu Szkół Nr 5 otrzymało stypendia w ramach projektu "Dolnośląski Program Stypendialny dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów dolnośląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych".

Gratulujemy naszym znakomitym ambasadorom oraz ich opiekunom przypominając, iż każdy z wyróżnionych uczniów będzie w bieżącym roku szkolnym realizował własny plan rozwoju zawodowego przy istotnym wsparciu nauczyciela. Przy tym oczywiście skorzysta także z przyznanego stypendium.

• Wspieramy, radzimy, pomagamy

• Jakiś czas temu informowaliśmy o kolejnej, jedenastej już edycji Funduszu Toyoty "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". Funduszu, w który od samego początku mocno zaangażowany jest Zespół Szkół Nr 5.

Jak poinformowała pani Małgorzata Stefaniak, nauczyciel "Mechanika", właśnie rozpoczęły się prace nad opracowaniem zwycięskich projektów obecnej edycji Funduszu Toyoty. To zadanie dla uczniów naszej szkoły o kierunku "technik architektury krajobrazu", którzy służą wsparciem wyłonionym w konkursie laureatom z obszaru Aglomeracji Wałbrzyskiej.

- Po raz pierwszy pomagamy kolegom z Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach zmieniać świat w powiecie oławskim. Tam bowiem odbywa się właśnie pierwsza edycja konkursowych zmagań, która zakończy się podziałem środków pochodzących od naszego współpartnera, czyli Toyota - fabryka w Wałbrzychu -, podsumowała pani Stefaniak.