• "Koduj z RaspberryPi

• W dniach 10-25 października 2020 odbywał się Code Week,  czyli Europejski Tydzień Kodowania, oddolna inicjatywa promującej programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W naszej szkole w ramach tego wydarzenia odbyły się zajęcia, w których wzięło udział 42 uczniów klas 1, 2 i 3 technikum o nazwie „Koduj z Raspberry Pi”. Zajęcia przygotowali i poprowadzili przy wsparciu nauczyciela G. Druczaka uczniowie :Nadia Stańko, Janek Baryła, Tomek Hnatyszyn, Patryk Krawecki, Olek Łaba i Jakub Słojewski. Uczniowie kodowali elementy i układy elektroniczne podpięte do mikrokomputera. Pisali kody w języku python programując sygnalizację świetlną, gierkę sprawdzającą refleks oraz tworzyli własne programy. Dobrze się przy tym bawili.

• Święto Edukacji Narodowej w "Mechaniku"

• Mimo trudnej dla nas wszystkich sytuacji związanej z pandemią koronawirusa Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 5 odbył się praktycznie bez przeszkód.

Co prawda zabrakło tradycyjnego spotkania przedstawicieli "Mechanika" przy ciastku oraz kawie, nie zabrakło za to życzeń, które wszystkim zgromadzonym w holu szkoły przekazała pani dyrektor Iwona Hnatiuk. Ponadto najbardziej wyróżniający się pracownicy naszej szkoły otrzymali okolicznościowe podziękowania oraz nagrody finansowe. Całość środowego święta zwieńczył krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IVCT pod kierownictwem pani Anny Łukasiewicz.

• Para buch, koła w ruch!

• Sezon na wycieczki zawodoznawcze możemy uznać za otwarty. A to za sprawą uczniów klas II i III o profilu technik logistyk, którzy udali się do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, aby poznać tajemnice i ciekawostki z zakresu transportu kolejowego w naszym kraju.

Pod okiem przewodnika zwiedzili parowozownię, poznali historię kolejnictwa oraz wzięli udział w przejażdżce lokomotywą parową. Zwieńczeniem środowego, udanego wyjazdu do Jaworzyny Śląskiej było wspólne, integracyjne ognisko. Wycieczkę zorganizowały panie: Natasza Grabińska oraz Anna Łukasiewicz.

• EU Code Week - Europejski tydzień kodowania

• W październiku tego roku #CodeWeek   przenosi kodowanie do sal lekcyjnych w całej Europie i poza nią! Trafia 2 raz do ZS nr 5 w Wałbrzychu. W tym roku pod nazwą „Koduj z Raspberry Pi”. Na zajęciach uczniowie ZS nr 5 będą kodować elementy i urządzenia elektroniczne podłączone do Raspberry Pi. Językiem kodowania będzie PYTHON. Zapraszamy 21.10.2020 do sali 27!