• W lokalnych mediach o współpracy "Mechanika" z wałbrzyską Toyotą

• Obserwując lokalne media można śmiało napisać, iż tydzień bez informacji o Zespole Szkół Nr 5 jest tygodniem straconym.

Tematem głównym jest stojąca na profesjonalnym poziomie współpraca między naszą szkołą a wałbrzyską Toyotą, która w zamyśle jej twórców przyniesie wymierne korzyści obu partnerom. O współpracy szczegółowo informuje portal Wałbrzych dla Wasa my tradycyjnie zapraszamy do lektury.

Czytaj tutaj

• Kibicujemy Oliwierowi

• Nie od dzisiaj wiadomo, iż Zespół Szkół Nr 5 jest kuźnią wielu, w tym sportowych talentów. Kilka dni temu informowaliśmy o złotym medalu Mistrzostw Polski w zapasach juniorów młodszych, który przypadł w udziale naszemu Mateuszowi Ropiakowi. Dzisiaj kilka słów o boksie, a konkretnie Oliwierze Karkowskim z klasy IABS.

Miło nam poinformować, iż nasz uczeń zakwalifikował się do Mistrzostw Polski kadetów, które w najbliższy weekend odbędą się w Świdnicy. Liczymy na udany występ oraz medal zawodnika MPERIUM BOXING, a przy okazji zapraszamy do Galerii Victoria, w której w piątek i sobotę (2 oraz 3 października) rozegrana zostanie druga odsłona Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Co prawda na ringu zabraknie Oliwiera, gdyż do rywalizacji przystąpią juniorzy oraz seniorzy, w tym nasz absolwent - Paweł Sajda, to jednak będziemy gorąco kibicować podopiecznym trenerów Krzysztofa Sadłonia oraz Mariusza Burzyńskiego. Szczegóły turnieju na zdjęciu.

• Sprzątanie Świata, czyli debiut pierwszoklasistów

• Tradycyjnie już uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 pozytywnie odpowiedzieli na apel pana Roman Szełemej, prezydenta Wałbrzycha, i przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata".

Tym razem w akcji uczestniczyli uczniowie klas pierwszych "Mechanika", którzy przez kilka godzin uprzątali teren wokół placówki z ulicy Ogrodowej. Pogoda dopisała, humory również, tak więc nie będzie zbytnim nadużyciem stwierdzenie, iż piątkowe przedsięwzięcie miało charakter edukacyjny oraz integracyjny.

• Brawo Mateusz, brawo ZLKS Zagłębie Wałbrzych

• Doskonałe wieści dotarły do nas z Janowa Lubelskiego, który gościł uczestników Mistrzostw Polski w zapasach. Złotym medalistą juniorów młodszych został dzisiaj Mateusz Ropiak z klasy IIAB BS SP!

W Janowie Lubelskim wałbrzyski klub reprezentowało co prawda pięciu zawodników, ale najlepiej spisał się przedstawiciel Zespołu Szkół Nr 5. Mateusz wygrał wszystkie swoje pojedynki i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Warto przy tej okazji przypomnieć, iż to drugi z rzędu triumf podopiecznego trenera Michała Jóskowskiego, bowiem w minionym roku nasz uczeń również wywalczył złoty medal MP w kategorii do 51 kg.

• "Mechanicy" poszukiwani na rynku pracy

• Mamy kolejną ofertę pracy przygotowaną dla absolwentów Zespołu Szkół Nr 5.

Tym razem z ciekawą propozycją wyszła firma Daicel Safety Systems Europe z Żarowa, która poszukuje pracowników na stanowisku technik utrzymania ruchu. Szczegóły na załączonych zdjęciach.

• Zespół Szkół Nr 5 ważnym partnerem Funduszy Toyoty

• Za nami inauguracja kolejnej edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty. Funduszu, który od samego początku związany jest z Zespołem Szkół Nr 5.

O tym, jak bliskie są związki "Mechanika" z Funduszem, najlepiej świadczy fakt, iż inauguracyjne spotkanie po raz kolejny odbyło się w sali konferencyjnej naszej szkoły, a wiele zwycięskich projektów przygotowują uczniowie "Mechanika".

Zapraszamy do lektury tekstu pana Przemysława Tokarskiego z portalu walbrzych24.com, który szczegółowo informuje o wtorkowym spotkaniu w placówce przy ulicy Ogrodowej.

Czytaj tutaj

• Nauka jazdy pod szyldem "Mechanika"

• Miło nam poinformować, iż wysiłki pani Dyrektor Iwony Hnatiuk zostały zwieńczone sukcesem. Jakim? Otóż z dniem 1 września Zespół Szkół Nr 5 został wpisany do rejestru podmiotów prowadzących naukę jazdy w zakresie kategorii B.

To oznacza, iż uczniowie klas o profilu samochodowych (technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych) będą mogli ubiegać się o zdobycie prawa jazdy w ramach zajęć szkolnych. Część teoretyczna rozpoczęła się w klasach drugich (po gimnazjum) wraz z nowym rokiem szkolnym, a początek zajęć praktycznych (jazd) zaplanowano na styczeń.

• Takich partnerów inni mogą nam jedynie pozazdrościć!

• Tym razem za sprawą podpisania niezwykle ważnej dla Zespołu Szkół Nr 5 umowy o współpracy z Toyotą Motor Manufacturing Poland, o czym z radością na swojej oficjalnej stronie wspomniała obecna podczas spotkania pani Sylwia Bielawska - wiceprezydent Wałbrzych. Naprawdę mamy się z czego cieszyć!.

​​​​​​​fot. Jacek Zych/własne