• Rekrutacja do 2- letniej Branżowej Szkoły II stopnia

Zespół Szkół Nr 5 zaprasza absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia/Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Wałbrzycha i okolic do rekrutacji celem podjęcia kształcenia w Branżowej Szkole II stopnia.

Oferujemy następujące zawody:

• Technik pojazdów samochodowych
            • Technik mechanik
            • Technik przemysłu mody
            • Technik mechatronik
            • Technik elektryk
            • Technik usług fryzjerskich
            • Technik żywienia i usług gastronomicznych
            • Technik robót wykończeniowych w budownictwie.

Najważniejsze terminy związane z rekrutacją:

• dokumenty można składać od 15 czerwca 2020 do 10 lipca 2020
            • podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły 12 sierpnia 2020
            • wydanie przez szkołę skierowania na badania lekarskie od 15 czerwca do 14 sierpnia 2020
            • potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia do szkoły w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia BS1 lub ZSZ wraz z dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz zaświadczeniem lekarskim 13 sierpnia 2020 do 18 sierpnia 2020 do godz. 15.00
            • podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych kandydatów i kandydatów nieprzyjętych 19 sierpnia 2020 do godz. 14.00.

Dokumenty należy składać w sekretariacie uczniowskim.

Kontakt: sekretariat@zs5.mail.pl ; 74 846 74 74

• Jak zostać uczniem Zespołu Szkół Nr 5?

• Tłumaczymy krok po kroku:

1. Uczeń z Wałbrzycha rekrutuje się on-line - Kliknij tutaj

2. Uczeń spoza Wałbrzycha może przywieźć wniosek o przyjęcie osobiście, wysłać pocztą lub przez Internet: sekretariat@zs5.mail.pl. (sekretariat czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14)

3. Ważne terminy:

15 czerwca – 10 lipca: złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

26 czerwca – 10 lipca: dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

31 lipca – 4 sierpnia: uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty

12 sierpnia: podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

13-18 sierpnia: potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły

19 sierpnia: ogłoszenie listy przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

• Matury rozszerzone

• Uwaga maturzyści!

Ze względu na mniejszą ilość zdających egzaminy pisemne na poziomie rozszerzonym oraz pozostałe egzaminy z języków obcych  na poziomie podstawowym  od dnia 15 czerwca 2020       wszyscy absolwenci będą wpuszczani do szkoły:

wejściem głównym od godziny 8.15 oraz od godziny 13.15

• Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów w ZS nr 5

• Maturzyści! Proszę o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu:

wytyczne_ZSnr5.pdf​​​​​​​

• O "Mechaniku" w lokalnych mediach

• Piątkowe wydanie Tygodnik 30 Minut Wałbrzych i okolice przyniosło ciekawy artykuł przybliżający osobę doskonałego biegacza, a zarazem absolwenta i byłego prymusa Zespołu Szkół Nr 5. Mowa o Alanie Dobrowolskim, który wspominając swoje sportowe początki w ciepłych słowach przypomina wsparcie pana Rafała Urbańskiego, nauczyciela "Mechanika".

Zachęcamy do lektury dzisiejszego (05.06.2020) wydania również z innego powodu, gdyż zaprzyjaźniona z nami gazeta przedstawia ofertę edukacyjną wałbrzyskich szkół technicznych z placówką z Ogrodowej na czele.

Linki do gazety oraz wkładki edukacyjnej Tygodnik 30 Minut Wałbrzych i okolice poniżej:

Piątkowe wydanie (05.06.2020)