• Żegnamy Maturzystów

     • Dzisiaj żegnamy naszych Maturzystów. Niestety, z przyczyn nam doskonale znanych uczniowie klas czwartych nie wezmą udziału w oficjalnym pożegnaniu w murach "Mechanika".

      W imieniu nauczycieli oraz wszystkich pracowników Maturzystów żegna pan Iwona Hnatiuk, dyrektor Zespołu Szkół Nr 5.

      List dyrektora Zespołu Szkół nr 5 do absolwentów, nauczycieli i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/20 dla maturzystów

      „Jeśli nie wiesz, czego chcesz, próbuj wszystkiego, co się pojawia i przemija, bo tylko w ten sposób nauczysz się rozstawania”

      Witam was w tym szczególnym i trudnym dniu ze względu na sytuację - w zasadzie globalną, w której zmuszeni byliśmy pracować z Wami zdalnie - to koniec pewnej drogi dla was, ale jednocześnie początek jej kolejnego etapu. Dzisiejszy dzień zamyka pewien etap tej drogi, drogi, która prowadzi w dorosłość i samodzielność. Cztery lata spędzone w technikum przyniosły Wam wiele obaw, nowych doświadczeń i radości, nie brakowało też w tym czasie rozterek, bólu, niepowodzeń i wielu trudnych decyzji, jakie z pewnością podejmowaliście. Ten dzień jest szczególny nie tylko dla Was, ale również dla Waszych rodziców, którzy Was wspierali przez cały okres nauki, dla Waszych wychowawców, nauczycieli, którzy każdego dnia angażowali się w wasz rozwój, mogli obserwować Wasze sukcesy, Waszą rywalizację czy też drobne potknięcia po to, aby móc również Was wspierać i podawać rękę w odpowiednim momencie. To czas szczególny nie tylko ze względu na Wasze osiągnięcia, ale również ze względu na nietypowe oczekiwanie na klasyfikację i ważne decyzje w Waszej sprawie, a teraz z niepokojem oczekujecie egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że czas ten przyniósł Wam również wiele refleksji i zrozumienia. Jestem przekonana, że potraficie zrozumieć tę trudną sytuację, tym bardziej, że już niebawem sami będziecie podejmować wasze pierwsze własne dorosłe decyzje bez wsparcia szkoły czy rodziców, bowiem przychodzi taki moment, w którym każdy człowiek musi wziąć za siebie odpowiedzialność, nawet w tak skomplikowanych czasach, w jakich przyszło Wam żyć. Mam nadzieję, że w Waszej ocenie weźmiecie pod uwagę ważne aspekty pracy nauczyciela, przyszłej edukacji m.in. Waszych dzieci i życzę Wam, aby ta ocena była obiektywna, mądra i pełna refleksji.

      Jestem przekonana, że Wasi wychowawcy i wszyscy nauczyciele dali Wam tyle mądrości, wiedzy, przykładu, że będziecie o tym pamiętać. Dzięki nauczycielom z pewnością odkrywaliście, że nauka to nie tylko ciężka praca, ale i przyjemność, że dzięki nim odkrywaliście swoją wartość, odkrywaliście to, co najlepiej umieliście robić. Jestem też przekonana, że Wasi wychowawcy często pomagali wam w rozwiązywaniu trudnych problemów i rozumieli Wasze chwile słabości, również cieszyli się z waszych sukcesów, zachęcali Was do myślenia tak dobrze i uczciwie, jak to tylko możliwe, że dodawali Wam odwagi do tego, aby wciąż zadawać pytania, nawet trudne. Za to im serdecznie dzisiaj dziękuję.

      Nie jest łatwo dyrektorowi szkoły żegnać swoich absolwentów, ale wiem, że jesteście wyjątkowi, że daliście z siebie pełną moc energii, że teraz jesteście dojrzalsi o pewną wiedzę i świadomość. Wiem też, że w codzienności trudno znaleźć magię życia, ale ona właśnie się odbywa- zdobyliście kolejny szczyt, stajecie się niezależni, autonomiczni, wolni, a to najcenniejsze wartości w życiu. Mam nadzieję, że będziecie teraz czerpać ze swoich zasobów, że będziecie uczyć się coraz więcej , mimo różnych trudności, jakie przyniesie Wam życie, wiem też, że poradzicie sobie w każdej nowej sytuacji. Odkrywajcie to, czego najbardziej potrzebujecie czyli wizję swojego życia, pobudzajcie się do działania, bo tylko bycie w biegu pozwala na prawdziwe przeżywanie - rolą statku nie jest bowiem pobyt w porcie, żyjcie zgodnie ze swoimi wartościami, żyjcie marzeniami, bo one uskrzydlają i dają wizję życia możliwą do spełnienia, życzę wam, abyście je realizowali niezależnie od tego, co będzie się działo w waszym życiu, Einstein powiedział przecież, że: wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza !

      W życiu można odczuwać lęk, ale wtedy wiesz, że musisz coś zrobić, aby się tego uczucia pozbyć ! Życie może być szare, nudne, ale i fascynujące, ale wybór należy do Ciebie…

      Życzę Wam w końcu, abyście spotykali ludzi, którzy będą Was kochali, którzy dodadzą wam odwagi, gdy będziecie tego potrzebować, którzy będą w Was wierzyć i wspierać bezinteresownie, również tego, aby wasze przyjaźnie zawsze były szczere i wierne.

      Z najserdeczniejszymi życzeniami Iwona Hnatiuk

     • Pomóżmy Klaudii!

     • A sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ Klaudia Trzpis, uczennica klasy IEFTG, od miesiąca walczy z chorobą nowotworową!

      Aby wesprzeć Klaudię w walce o powrót do zdrowia możemy dokonać przelewu o dowolnej wysokości na numer konta podany poniżej, lub przeznaczyć 1% naszego podatku na rzecz naszej Uczennicy. Każdy również może pomóc udostępniając tę informację na swojej stronie Facebook'a, tak aby nasz apel dotarł do jak największej liczby ludzi dobrej woli.

      Z góry dziękujemy za dołączenie do akcji.

      Klaudii życzymy dużo zdrowia, a Jej Najbliższym siły w tych trudnych momentach.

      Wpłaty należy kierować na konto:

      Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

      ul. Ślężna 114s/1

      53-111 Wrocław

       

      Bank Millenium S.A.:

      11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

       

      Rozliczenie 1% podatku:

      KRS: 0000086210

      Cel szczegółowy: KLAUDIA TRZPIS

       

     • Wspólnie ze sportowcami wspieramy wałbrzyski szpital

     • Niemal 30 lokalnych (i nie tylko) klubów sportowych przystąpiło do niezwykle cennej akcji GraMY dla Wałbrzyskiego SZPITALA - JednaDrużyna. Niezwykle cennej, gdyż jej celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz wałbrzyskiego szpitala.

      Wśród uczestników akcji nie mogło oczywiście zabraknąć zaprzyjaźnionych z "Mechanikiem" siatkarzy MKS Aqua Zdrój Wałbrzych na czele z panem Maciejem Byrą, fizjoterapeutą zespołu, a zarazem nauczycielem wychowania fizycznego oraz biologii Zespołu Szkół Nr 5.

      Jak można wesprzeć sportowców w ich w walce o środki finansowe? Wystarczy "wejść" na podany poniżej link i choć niewielkim groszem pomóc kwestującym. Można również udostępnić naszą wiadomość, co niniejszym czynimy.

      Link do zbiórki

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 5 im. M.Tytusa Hubera w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 2a
    • szkola@zs5.mail.pl
    • grzegorz.druczak@zs5.mail.pl
    • dyrektor, sekretariat ogólny(kadry), fax 74/846-74-74 Wykaz numerów wewnętrznych: 120 - DYREKTOR (I. Hnatiuk) 109 - PORTIERNIA 110 - BIBLIOTEKA 111 - POKÓJ NAUCZYCIELSKI 104 - KIEROWNIK GOSPODARCZY 108 - KSIĘGOWOŚĆ 101,102 - SEKRETARIAT UCZNIOWSKI 106 - WICEDYREKTOR (K.Druczak) 116 - DIAGNOSTYKA 118 - PIELĘGNIARKA 107 - WICEDYREKTOR (M.Rudy) 121 - PEDAGOG/PSYCHOLOG (A. Kostusiak-Czech, M .Pięta) 114 - PRACOWNIA KOMPUTEROWA (J. Wojtaniec) 113 - PEDAGOG (E.Korenik, I. Kraczkowska) 115 - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA (CKP) 116 - STACJA DIAGNOSTYCZNA 105 - WICEDYREKTOR (M.Wieczorek)
    • Ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych
   • Logowanie