• Z "Mechanikiem" dobry fach na wyciągnięcie ręki!

     • Dla 8-klasistów nadchodzi gorący czas egzaminów, a następnie wyboru dalszego etapu kształcenia. Przypominamy, iż dla naszych młodszych kolegów i koleżanek tradycyjnie już świetną ofertę edukacyjną przygotował Zespół Szkół Nr 5.

      Zresztą sprawdźcie sami - poniżej prezentujemy kierunki nauczania w "Mechaniku". Jesteśmy przekonani, iż każdy znajdzie coś dla siebie!

     • Ranking dumy i chwały "Mechanika"

     • W poniedziałek poznaliśmy klasyfikacje końcowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. W poznańskich zmaganiach mechaników samochodowych wzięło udział niemal 500 uczniów z całego kraju, a my specjalnie podkreślamy tę liczbę, gdyż fantastyczne 3. miejsce zdobył nasz prymus Marcin Prask (na zdjęciu - archiwum)!

      I to nie koniec powodów do radości, gdyż dziewiąty był Kacper Koziatek, a Zespół Szkół Nr 5 został sklasyfikowany na 4. miejscu w Polsce! Ponadto po raz pierwszy w historii zawodów podano listę najlepszych nauczycieli, wśród których na doskonałej 6. pozycji znalazł się pan Jacek Wojtaniec.

      Brawo Marcin. Brawo Kacper! Słowa uznania należą się również opiekunowi "Mechaników" - panu Jackowi Wojtańcowi. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

      Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

      Ranking ogólny

      1. Patryk Korkosz (ZS Tech.-Moto. w Tomaszowie Mazowieckim) 50 pkt.

      2. Kacper Krępulec (ZSM w Krośnie) 47 pkt.

      3. Marcin Prask (ZS Nr 5 w Wałbrzychu) 47 pkt.

      ...

      9. Kacper Koziatek (ZS Nr 5 w Wałbrzychu) 43 pkt.

       

      Ranking szkół

      1. Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie 131 pkt.

      2. ZSS Poznań 130 pkt.

      3. ZSM Nr 1 im. S. Humberta w Krakowie 129 pkt.

      4. Zespół Szkół Nr 5 w Wałbrzychu 126 pkt.

       

      Ranking nauczycieli

      1. Wojciech Mackiewicz (ZSP Radzyń Podlaski) 626 pkt.

      2. Piotr Kasperczyk (ZSM Nr 1 im. S. Humberta w Krakowie) 419 pkt.

      3. Sławomir Kornatka (ZSZ Nr 1 w Zduńskiej Woli) 325 pkt.

      ...

      6. Jacek Wojtaniec (ZS Nr 5 w Wałbrzychu) 269 pkt.

     • Jak zalogować się przez aplikację telefoniczną do mobidziennika

     • Najczęstszą przyczyną niemożności zalogowania się przez uczniów do mobidziennika jest logowanie od razu przez aplikację w telefonie.

      Przedstawiamy listę kroków do zalogowania się przez aplikację:

      1. Zalogować się na stronie zs5walbrzych.mobidziennik.pl (login i hasło podane przez wychowawców)

      2. Wejść w zakładkę uczeń (Prawy górny róg strony) - wybrać moje konto - wypełnić pole adres email (trzeba podać taki do którego mają dostęp) - zapisać informacje

      3. Wejść na skrzynkę pocztową z adresem podanym powyżej i znaleźć maila z mobidziennika (może być w różnych miejscach - nawet w spamie), trzeba go otworzyć i kliknąć - potwierdzić - na link wewnątrz maila.

      4. Teraz już można się logować przez aplikację telefoniczną podając adres mailowy taki jak powyżej i swoje hasło

     • Nauka zdalna

     • Drodzy Uczniowie,

      W dniach 16 - 25.03.2020 nie odbywają się w naszej szkole zajęcia dydaktyczne. Ale zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej prowadzone będą dla Was zajęcia zdalne. Zaglądajcie do zasobów e-dziennika, wykonujcie polecenia nauczycieli, rozliczajcie się z wykonanej pracy. Nauczyciele będą tak jak dotychczas oceniać waszą aktywność, zaangażowanie, terminowe wykonywanie zadań.

      Okoliczności, w których wszyscy się znaleźliśmy wymagają od nas przeformułowania swoich dotychczasowych nawyków, przyzwyczajeń jeśli chodzi o naukę szkolną. Prosimy Was o systematyczność i rozsądne podejście do obowiązków szkolnych.

      Życzymy zdrowia 😊

     • Zespół Szkół Nr 5 doceniony na arenie ogólnopolskiej

     • Ponad 300 projektów przygotowanych przez placówki oświatowe naszego kraju wzięło udział w Konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości. Jak widać na załączonych zdjęciach głównym pytaniem, na które starano się odpowiedzieć podczas gali finałowej było - "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości - to znaczy jaka?". Tymczasem odpowiedź jest bardzo prosta - nasza!

      Zespół Szkół Nr 5 rywalizował w obszarze "Współpraca z otoczeniem szkoły, w tym z pracodawcami", do którego zgłosiliśmy kilka praktyk, jednak najwięcej punktów otrzymaliśmy za działania nauczyciela "Mechanika" - pani Katarzyny Marchlewskiej oraz uczniów klasy o profilu technik architektury krajobrazu. Warto podkreślić, że nasz projekt realizujemy wraz z Toyotą - Funduszem Toyoty "Dobre pomysły zmieniają nasz świata".

      Najlepsze zostawiliśmy na koniec, gdyż nasza szkoła zdobyła pierwsze (!) wyróżnienie w finale konkursu, do którego zakwalifikowało się jedynie 9 projektów z całego kraju. W nagrodę Zespół Szkół Nr 5 uhonorowano pamiątkową statuetką. Placówka z ulicy Ogrodowej otrzymała również kamerę filmową.

     • "Mechanicy" oddali hołd Żołnierzom Wyklętym

     • Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele władz Wałbrzycha, organizacji kombatanckich, szkół oraz instytucji pożytku publicznego złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

      Podczas uroczystości wysłuchano wielu przemówień oraz tekstów poetyckich związanych z obchodzonym dniem. W imieniu Zespołu Szkół Nr 5 kwiaty pod pomnikiem złożyli: pani Iwona Hnatiuk - dyrektor "Mechanika" i nauczyciele - panie Kamila Wybraniec oraz Iwona Dyduch. Oczywiście, w obchodach nie mogło zabraknąć uczniów ZS Nr 5, którzy godnie reprezentowali placówkę z ulicy Ogrodowej.

     • Turniej League of Legends w ZS nr 5

     • I Szkolny Turniej League of Legends zakończony.

      Ponad 80 uczniów z 18 klas reprezentujących 16 drużyn wystartowało w I Szkolnym Turniej League of Legends.

      Pomysłodawcami i organizatorami turnieju byli uczniowie klasy I BH T G: Kacper Kisiel, Jakub Maciejewski i Emil Ćwikła pod kierunkiem pana Grzegorza Druczaka. W przeprowadzeniu e-sportowych zmagań pomagali zaś: Szymon Regmunt-Sobieszczański i Kacper Malinowski z klasy I AEH T SP, oraz nauczyciele - panowie Jacek Wojtaniec i Paweł Grabiński.

      Turniej był wyświetlany, streamowany i komentowany przez uczniów klasy III C T: Patryka Gwóździa i Jakuba Lisowskiego, dzięki czemu mógł dotrzeć do szerokiej grupy kibiców i obserwatorów.

      Na podium stanęli:

      "Bestie Disa" z klasy II CT w składzie: Kacper Banasik, Dawid Dziuba, Kacper Gertz, Dawid Guza, Radosław Świątek i Dorian Bartoszek z klasy I AD T G

      "187" z klasy III CT w składzie: Marcin Adamus, Tadeusz Bielecki, Piotr Chałupka, Pascal Kępka, Dawid Pilat oraz Kacper Zieliński

      "Mośki" z klasy 3 BDF BS1 w składzie: Piotr Bołoz, Piotr Kowziel, Eryk Ludke, Alan Majgier i Marcin Pławiak

     • Trzymamy kciuki za naszych budowlańców

     • Którzy w minioną sobotę reprezentowali Zespół Szkół Nr 5 na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

      Do Nysy udali się: Kacper Anuszkiewicz oraz Dominik Pacześny z klasy czwartej, a także Mikołaj Waszak z klasy trzeciej technikum budowlanego, nad którymi pieczę sprawowała pani Małgorzata Stefaniak.

      W zawodach rywalizowali uczniowie szkół województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego, a stawką zmagań jest awans do finału olimpiady. Trzymamy zatem kciuki za naszych budowlańców!

     • Tenis stołowy domeną "Mechaników"

     • Nie może być jednak inaczej, skoro zlokalizowany w holu szkoły stół do ping ponga jest oblegany przez uczniów Zespołu Szkół Nr od wczesnych godzinnych rannych do późnych popołudniowych.

      Regularne treningi przynoszą wymierne efekty podczas rozgrywek międzyszkolnych, w których nasi sportowcy plasują się na czołowych lokatach. Nie inaczej było w czwartkowych zawodach w tenisie stołowym, w których nasze żeńskie i męskie zespoły uplasowały się na niższych miejscach podium. W składzie dziewcząt znalazły się Jessica Jerzyk oraz Wiktoria Kuśmierczak, a honoru męskiej ekipy bronili Adam Dereczenik, Przemek Drząszcz oraz Dawid Czaja. Opiekę Opiekę nad uczniami sprawowali: pan Adrian Furmaniak (chłopcy) oraz pani Joanna Buczkowska (dziewczęta).

     • Nasz uczeń z Pucharem Polski w zapasach!

     • Mowa o Mateuszu Ropiaku z klasy I AB BS SP, na co dzień przedstawicielu ZLKS Zagłębie Wałbrzych, który podczas niedawnych zawodów w Warszawie stanął na najwyższym stopniu podium.

      Do stolicy kraju trener Michał Jóskowski zabrał pięciu swych podopiecznych, ale najlepiej z wałbrzyszan zaprezentował się Mateusz. Uczeń "Mechanika" wygrał bowiem wszystkie swoje walki przez przewagę techniczną i w rezultacie sięgnął po Puchar Polski. Tym samym młody wałbrzyszanin udowodnił, że będzie naszym godnym reprezentantem podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku w Katowicach.

      Mateuszowi gratulujemy kolejnego wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

     • Podium chłopców w rozgrywkach piłki nożnej

     • Kolejny sportowy sukces młodzieży Zespołu Szkół Nr 5. Tym razem w wykonaniu chłopców, którzy zajęli 3. miejsce w rozgrywkach szkół licealnych w halowej piłce nożnej.

      W piątkowych rozgrywkach w Hali Wałbrzyskich Mistrzów wystartowało 9 szkół podzielonych na trzy grupy. Do półfinału awansowali zwycięzcy grup oraz mająca najlepszy dorobek punktowy drużyna z 2. miejsca. W swojej grupie podopieczni pana Tomasza Korościka pokonali Cech Rzemiosł 2:0 oraz zremisowali z I LO 1:1. W półfinale nasi dość pechowo, bo po samobójczym trafieniu przegrali z II LO 0:1. Na szczęście w spotkaniu o 3. miejsce Jakub Kostko i jego koledzy zwyciężyli I LO 2:0. W finale zaś II LO pokonało Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" 3:0.

      Klasyfikacja medalowa

      1. II LO

      2. ZSP "Energetyk"

      3. Zespół Szkół Nr 5

      Zespół Szkół Nr 5: Bikowski, Jurkowski, Kostko, Płoszczyca, Kulik, Walkowicz, Chałupka, Bucholc, Smoczyk, Gębski. Opiekun: Tomasz Korościk

     • Polsko-niemiecko-rumuńskie spotkanie młodzieży w Krzyżowej

     • Sześć uczennic Zespołu Szkół Nr 5 wzięło w minionym tygodniu udział w międzynarodowym projekcie "Forum Dialog" w Krzyżowej. Projekt porusza temat mody, a jednym z jego celów jest stworzenia własnych ubrań.

      Aldona Gracz, Patrycja Kochniarczyk, Martyna Rubin, Paulina Piotrowska, Nikola Stępień oraz Darija Untilova miały okazję wymienić swoje doświadczenia dotyczące tematu nasilającego się konsumpcjonizmu, recyclingu czy zasad "fair trade" w przemyśle modowym, z rówieśnikami z Niemiec, Rumunii, Polski oraz Ukrainy. Jak podkreśla pani Joanna Ulewicz, opiekun naszej grupy, udział w warsztatach był również okazją do nawiązania nowych znajomości, przełamywania stereotypów oraz szlifowania języków obcych.

      Już w kwietniu kolejna grupa uczniów "Mechanika" weźmie udział w tymże projekcie.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 5 im. M.Tytusa Hubera w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 2a
    • szkola@zs5.mail.pl
    • grzegorz.druczak@zs5.mail.pl
    • dyrektor, sekretariat ogólny(kadry), fax 74/846-74-74 Wykaz numerów wewnętrznych: 120 - DYREKTOR (I. Hnatiuk) 109 - PORTIERNIA 110 - BIBLIOTEKA 111 - POKÓJ NAUCZYCIELSKI 104 - KIEROWNIK GOSPODARCZY 108 - KSIĘGOWOŚĆ 101,102 - SEKRETARIAT UCZNIOWSKI 106 - WICEDYREKTOR (K.Druczak) 116 - DIAGNOSTYKA 118 - PIELĘGNIARKA 107 - WICEDYREKTOR (M.Rudy) 121 - PEDAGOG/PSYCHOLOG (A. Kostusiak-Czech, M .Pięta) 114 - PRACOWNIA KOMPUTEROWA (J. Wojtaniec) 113 - PEDAGOG (E.Korenik, I. Kraczkowska) 115 - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA (CKP) 116 - STACJA DIAGNOSTYCZNA 105 - WICEDYREKTOR (M.Wieczorek)
    • Ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych
   • Logowanie