• Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W poniedziałek 2 marca br. o godz. 18.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Tęczowej 60 we Wrocławiu w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się: „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

• Piłkarki jak się patrzy

• O czym najlepiej świadczy fakt, że reprezentacja Zespołu Szkół Nr 5 w piłce nożnej kobiet zajęła 3. miejsce w rozgrywkach szkół ponadpodstawowych.

Jak poinformował pan Maciej Byra, opiekun dziewcząt "Mechanika", z grupy wyszliśmy z 2. miejsca (0:1 z III LO oraz 4:0 z I LO), a następnie w półfinale przegraliśmy 0:2 z IV LO. W pojedynku o brązowy medal Karolina Jankowska i spółka okazały się lepsze od Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk", który pokonały 5:1. W turnieju triumfowały piłkarki IV LO przed III LO oraz naszą drużyną.

• Koszykarki "Mechanika" o krok od awansu

• Reprezentacja Zespołu Szkół Nr 5 w koszykówce otarła się o awans do turnieju wojewódzkiego dziewcząt.

W rozgrywkach półfinałowych ekipa z Ogrodowej pokonała ZS Nr 7 52:7, aby w decydującym o końcowej klasyfikacji meczu minimalnie przegrać z uczennicami z Ziębic 15:21. W efekcie zespół pana Macieja Byry zajął 2. miejsce, a do odsłony wojewódzkiej ligi awansowała wspomniana ekipa z Ziębic.

• Konkurs "Mój zawód przyszłości #Praca 2030"

• Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie z cenną edukacyjną nagrodą główną – voucher na semestralny kurs programowania wartości 1000 zł. Ideą projektu jest skłonienie młodzieży do planowania swojej przyszłości z myślą o dalszym rozwoju technologicznym i społeczno -kulturowym.

KONKURS Mój Zawód Przyszłości – czy wiesz, jaką zrobisz karierę?

Wyobraź sobie, że czas nagle przyspieszył. Przenieś się myślami do roku 2030 - technologia jeszcze bardziej poszła do przodu, a w zasięgu ręki jest wiele nowych możliwości. Jaki masz plan na swoją karierę? Czy masz już pomysł na swój przyszły zawód marzeń?

W konkursie Mój Zawód Przyszłości #Praca2030 Twoim zadaniem jest właśnie o tym nam opowiedzieć! Opisz, gdzie i jak chciałbyś pracować za 10 lat i wygraj semestralny kurs programowania, ufundowany przez Gigantów Programowania oraz gadżety elektroniczne i gamingowe!

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich woj. śląskiego i dolnośląskiego. Pod tym adresem znajdziesz szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy:

• (Tradycyjnie) zauważani i docenani

• Mowa o reprezentantach Zespołu Szkół Nr 5 w osobach uczniów klasy IICD T - Nikoli Lewkowicz i Anastazji Nepel, oraz pani Nataszy Grabińskiej.

Tuż przed feriami zimowymi nasi przedstawiciele odebrali statuetkę dla wolontariuszy pracujących na rzecz Hospicjum w Wałbrzychu. Naszym przedstawicielom i opiekunowi gratulujemy pięknej postawy wobec potrzebujących.

• Miejskie Forum Zawodowe Szkół Podstawowych, czyli pomysł skazany na sukces

• Ponad 100 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w spotkaniach z przedstawicielami dziewięciu zaprzyjaźnionych z "Mechanikiem" lokalnych firm, ważnych na wałbrzyskim rynku pracodawców.

Gościem specjalnym VI Miejskiego Forum Zawodowego była pani Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha, która podobnie jak zaproszeni pracodawcy podkreślała ogromne znaczenie odpowiedniego wyboru dalszego etapu kształcenia. Na szczęście dzięki świetnej ofercie edukacyjnej Zespół Szkół Nr 5 wydaje się być idealnym wyborem dla poszukujących dobrego zawodu młodych ludzi. O czym mogli się w pełni przekonać podczas wizyty na Ogrodowej oraz spotkań z przyszłymi, potencjalnymi pracodawcami.

• Kolejny cenny prezent od Przyjaciół z Toyoty

• O współpracy Zespołu Szkół Nr 5 z Toyota Motor Manufacturing Poland informowaliśmy wielokrotnie. Zawsze w kontekście doskonałych kontaktów z firmą działającą w Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK".

Również i tym razem mamy dobre wieści, gdyż dzięki pomocy TMMP nasza szkoła wzbogaciła się o automatyczne skrzynie biegów do Toyoty hybrydowej. Jak powiedział pan Zygmunt Rakoczy, kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego przy ZS Nr 5, dzięki cennemu prezentowi nasi młodzi przedstawiciele chyba jako pierwsi uczniowie w Polsce będą mogli samodzielnie dokonywać demontażu, weryfikacji i montażu tak nowoczesnych skrzyń biegów.

• Niegościnni "Mechanicy"

• Na szczęście jedynie w sensie sportowym, gdyż męska reprezentacja Zespołu Szkół Nr 5 nie miała sobie równych w XIII Memoriale im. Tadeusza Pokory, zmarłego w 2007 roku nauczyciela placówki z ulicy Ogrodowej.

W środowych zawodach, oprócz gospodarzy, wystąpiły również zespoły Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół Nr 7 Im. Komisji Edukacji Narodowej W Wałbrzychu. Co prawda nasza drużyna pewnie sięgnęła po 1. miejsce wygrywając wszystkie spotkania w stosunku 3:0, to o kolejnych pozycjach w klasyfikacji końcowej musiały zadecydować różnice "małych" punktów. Pozostałe spotkania zakończyły się bowiem wynikami 2:1, a każda z ekip zanotowała po jednym zwycięstwie.

XIII Memoriał im. Tadeusza Pokory

Wyniki:

Energetyk - ZS Nr 3 1:2, ZS Nr 5 - ZS Nr 7 3:0, ZS Nr 5 - ZS Nr 3 3:0, Energetyk - ZS Nr 7 2:1, ZS Nr 7 - ZS Nr 3 2:1, ZS Nr 5 - Energetyk 3:0

Klasyfikacja końcowa

1. ZS Nr 5 9 pkt.