• Emilia Kulik wśród medalistów Mistrzostw Dolnego Śląska

• Jak poinformował portal walbrzych24.com, w czeskim Jabloncu rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce.

W zawodach wystartowała reprezentacja LKS Górnik Wałbrzych, która wywalczyła 13 medali. Dla nas najważniejsze jest jednak to, iż wśród triumfatorów imprezy znalazła się Emilia Kulik (na zdjęciu druga z lewej), a więc uczennica klasy ICG T SP Zespołu Szkół Nr 5. Przedstawicielka "Mechanika" zdobyła brązowy krążek w skoku w dal uzyskując odległość 4.54 m. Naszej lekkoatletce gratulujemy udanego rozpoczęcia sezonu halowego.

Dodatkowe informacje - kliknij tutaj

• Zawodowy strzał w "10" z Zespołem Szkół Nr 5

• Tygodnik "30 Minut" w naszym imieniu zaprasza rodziców oraz uczniów lokalnych szkół podstawowych do udział w konferencji "Zawodowy strzał w 10".

Konferencja, podczas której będzie można poznać ofertę edukacyjną "Mechanika", ale również Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" i Zespołu Szkół Nr 7 odbędzie się w poniedziałek 27 stycznia w sali Montownia na terenie Starej Kopalni. Początek o godzinie 17.

30minut.pl - wydanie 17 stycznia 2020 (str. 8)

• Studniówka 2020

• Za nami najważniejsza przed egzaminem maturalnym impreza z udziałem uczniów klas IV, czyli studniówka. Mimo początkowych trudności zabawa była przednia, o czym najlepiej świadczą zdjęcia pana Dariusza Gdesza z portalu walbrzych.naszemiasto.pl. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej imprezy w Hotelu Maria.

Studniówka "Mechanika"

• Strażacy z sąsiedzką wizytą

• Tuż po rozpoczęciu Nowego Roku Zespół Szkół Nr 5, a konkretnie dyrektor placówki, panią Iwonę Hnatiuk, odwiedził pan Krzysztof Szyszka - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Podczas krótkiego spotkania Szef wałbrzyskich strażaków podziękował pani Dyrektor za naprawę będącego na wyposażeniu Komendy Miejskiej samochodu rozpoznawczo-ratowniczego Toyota Hilux. Warto przy tym zaznaczyć, iż naprawę w ramach zajęć praktycznych przeprowadzili uczniowie klas o profilu samochodowym pod okiem nauczycieli zawodu.