• Kolejny wspaniały sukces Zespołu Szkół Nr 5, o czym wspomina pani Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha

• Chwalimy się po raz kolejny. Po sukcesach wałbrzyskich liceów przyszedł czas na szkoły zawodowe. Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. M.T. Hubera zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Placówkę doceniono za współpracę z Funduszem Toyota w ramach akcji „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

Gratulacje dla dyrekcji, kadry, uczniów oraz partnerów szkoły: Toyota Motor Manufacturing Poland i Grzegorz Górski oraz Fundacja Edukacji Europejskiej - Grzegorz Kruszyński.

Szczegóły konkursu - kliknij tutaj

Klasyfikacja końcowa konkursu - kliknij tutaj

• Kolejne wyzwania maturzystów „Mechanika”

• Choć w uszach pobrzmiewają jeszcze echa studniówkowego poloneza, to nasi maturzyści z branży samochodowej mają za sobą kolejne wyzwania w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji.

I tak 24 stycznia „Mechanicy” pod opieką pana Zbigniewa Jasińskiego uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym do uzyskanie kwalifikacji specjalisty w zakresie techniki samochodowej, a w dalszym etapie funkcji rzeczoznawcy i biegłego sądowego w zakresie techniki samochodowej i ruchu drogowego.

Organizatorem szkolenia był Instytut Techniki Motoryzacyjnej oddział w Wałbrzychu. Tematem szkolenia zaś były „Zasady i metody wyceny wartości pojazdów”, o czym poinformował pan Zygmunt Rakoczy, kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego przy ZS Nr 5.

• Emilia Kulik wśród medalistów Mistrzostw Dolnego Śląska

• Jak poinformował portal walbrzych24.com, w czeskim Jabloncu rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce.

W zawodach wystartowała reprezentacja LKS Górnik Wałbrzych, która wywalczyła 13 medali. Dla nas najważniejsze jest jednak to, iż wśród triumfatorów imprezy znalazła się Emilia Kulik (na zdjęciu druga z lewej), a więc uczennica klasy ICG T SP Zespołu Szkół Nr 5. Przedstawicielka "Mechanika" zdobyła brązowy krążek w skoku w dal uzyskując odległość 4.54 m. Naszej lekkoatletce gratulujemy udanego rozpoczęcia sezonu halowego.

Dodatkowe informacje - kliknij tutaj

• Zawodowy strzał w "10" z Zespołem Szkół Nr 5

• Tygodnik "30 Minut" w naszym imieniu zaprasza rodziców oraz uczniów lokalnych szkół podstawowych do udział w konferencji "Zawodowy strzał w 10".

Konferencja, podczas której będzie można poznać ofertę edukacyjną "Mechanika", ale również Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" i Zespołu Szkół Nr 7 odbędzie się w poniedziałek 27 stycznia w sali Montownia na terenie Starej Kopalni. Początek o godzinie 17.

30minut.pl - wydanie 17 stycznia 2020 (str. 8)

• Studniówka 2020

• Za nami najważniejsza przed egzaminem maturalnym impreza z udziałem uczniów klas IV, czyli studniówka. Mimo początkowych trudności zabawa była przednia, o czym najlepiej świadczą zdjęcia pana Dariusza Gdesza z portalu walbrzych.naszemiasto.pl. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej imprezy w Hotelu Maria.

Studniówka "Mechanika"

• Strażacy z sąsiedzką wizytą

• Tuż po rozpoczęciu Nowego Roku Zespół Szkół Nr 5, a konkretnie dyrektor placówki, panią Iwonę Hnatiuk, odwiedził pan Krzysztof Szyszka - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Podczas krótkiego spotkania Szef wałbrzyskich strażaków podziękował pani Dyrektor za naprawę będącego na wyposażeniu Komendy Miejskiej samochodu rozpoznawczo-ratowniczego Toyota Hilux. Warto przy tym zaznaczyć, iż naprawę w ramach zajęć praktycznych przeprowadzili uczniowie klas o profilu samochodowym pod okiem nauczycieli zawodu.