• „Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w Gminie Wałbrzych”

(numer projektu: RPDS.02.01.04-02-0027/16)

Fundusze Europejskie, Dolny Śląsk, Unia Europejska

Główny cel projektu:
        „Wspieranie rozwoju Gminy Wałbrzych poprzez budowę nowoczesnej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego (zwiększenie wykorzystania e‐usług publicznych). Realizacja celu jest możliwa poprzez wdrożenie, aktywizację i popularyzację elektronicznych usług publicznych jako zamiennego, wygodnego, szybszego i tańszego sposobu konsumpcji usług administracji samorządowej (w kanałach A2A, A2B i A2C.), instytucji kultury (w kanale A2C) oraz placówek edukacyjnych (w kanale A2C) w Gminie Wałbrzych”.

Opis projektu:
        Przedmiotowy projekt jest elementem kompleksowego programu rozwoju i zwiększenia wykorzystania e‐usług publicznych poprzez wdrożenie, aktywizację i popularyzację elektronicznych usług publicznych jako zamiennego, wygodnego, szybszego i tańszego sposobu konsumpcji usług administracji samorządowej (w kanałach A2A, A2B i A2C.), instytucji kultury (w kanale A2C) oraz placówek edukacyjnych (w kanale A2C) w Gminie Wałbrzych. Powstałe w wyniku realizacji projektu e-usługi będą charakteryzowały się wysokim stopniem e-dojrzałości (będą również dostępne dla osób niepełnosprawnych), co w zasadniczy sposób wpłynie na poprawę dostępności i jakość usług świadczonych przez poszczególne podmioty/instytucje.

Do zakresu rzeczowego projektu należy:

• Zadanie 1. Stworzenie i wdrożenie Nowej Elektronicznej Platformy Obsługi Klienta Administracji (Nowa E-POKA). W ramach zadania powstaną 24 usługi publiczne udostępniona online o stopniu dojrzałości co najmniej 4. Odbiorcami usług będą mieszkańcy Gminy Wałbrzych, klienci (przedsiębiorcy, NGO itp.), UM w Wałbrzychu oraz jednostki pomocnicze realizujące wzajemnie usługi A2A, Urzędy Administracji Państwowej i Samorządowej realizujące swoje zadania przez ePUAP.
        • Zadanie 2. Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA). Powstały i wdrożony system, sprzęt oraz wyposażenie zostanie przekazany przez Gminę Wałbrzych do bezpłatnego użytkowania 27 szkołom samorządowym (jednostkom budżetowym Gminy Wałbrzych). W ramach zadania powstaną 2 usługi o dojrzałości co najmniej 4. Odbiorcami usług będą nauczyciele placówek edukacyjnych, uczniowie oraz ich opiekunowie prawni.
        • Zadanie 3. Stworzenia i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Dystrybucji Biletów (E-BILET). Powstały i wdrożony system, sprzęt oraz wyposażenie zostanie przekazany przez Gminę Wałbrzych do bezpłatnego użytkowania 3 gminnym instytucjom kultury tj. Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Teatrowi Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W ramach zadania powstanie 1 usługa publiczna udostępniona online o stopniu dojrzałości co najmniej 4- transakcja.

Termin realizacji: 20.06.2016-30.11.2017

Wartość całkowita projektu: 8 882 669,88 PLN