• Znów głośno i jak zawsze dobrze o "Mechaniku"

Już nie tylko lokalne media informują o kolejnych sukcesach "Mechaników", ale sława (nie bójmy się tego słowa) rozchodzi się daleko poza granice naszego regionu.

Nasze osiągnięcia zainteresowały bowiem portal legnica.naszemiasto.pl, który szeroko informuje o tak udanym dla Zespołu Szkół Nr 5 Konkursie Międzyszkolnym Top Mechanik. Udanym, gdyż 1. miejsce w kategorii szkół branżowych zajęła para Maksymilian Stokłosa - Gracjan Nowakowski, a na 2. pozycji zmagania uczniów technikum zakończył duet Kacper Bednara - Stanisław Rudzki. Opiekunem naszych reprezentantów był pan Paweł Farmas.

• Ale odjazd, czyli Drzwi Otwarte "Mechanika"

Nietypową, wręcz rewolucyjną odsłonę miały niedawne Drzwi Otwarte ZS Nr 5, które jak najbardziej zasłużyły na nazwę Odjazdowa Ogrodowa.

Tegoroczne spotkanie z ósmoklasistami miało bowiem miejsc w Avatarlandzie, czyli świecie wirtualnym. Dzięki nowatorskiej metodzie przyszli uczniowie ZS Nr 5 mogli poznać bogatą ofertę edukacyjną szkoły, a także niektórych nauczycieli. Doskonale bawili się jednak nie tylko nasi młodzi goście, ale również sami przedstawiciele "Mechanika", w tym dyrekcja szkoły, która w wolnych chwilach oddawała się tanecznym pląsom.

• Akcja "Czysty Wałbrzych" jak zawsze z "Mechanikiem"

Jesteśmy zawsze tam, gdzie dzieje się coś istotnego, dlatego tegoroczna akcja "Czysty Wałbrzych" nie mogła się obyć bez wsparcia przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 5.

Choć ze względu na trwające obostrzenia, a w efekcie nauczanie zdalne, w akcji nie mogli wziąć udział uczniowie "Mechanika", to jednak grupa pracowników szkoły pozytywnie zareagowała na apel pana Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzych, sprzątając oraz pielęgnując teren wokół placówki przy ulicy Ogrodowej. Efekt pracy "Mechaników" na załączonych zdjęciach.

• Łączy nas pamięć ...

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim – bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych getta warszawskiego z Niemcami toczona od 19.04.1943 do 15.05.1943, największy akt zbrojnego oporu Żydów w czasie II wojny światowej.

Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w obchody tego wydarzenia i przez cały ubiegły tydzień, zarówno młodzież, jak i nauczyciele mieli możliwość uczestniczyć w działaniach.

• Kolejne powody do zadowolenia

Jeszcze nie ochłonęliśmy po wspaniałym występie "Mechaników" podczas Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, gdy dotarły do nas świetne informacje na temat konkursu Top-mechanik operator, która zorganizowała Fundacja Alae - Skrzydła Rozwoju ze Świebodzic.

Jak poinformował pan Paweł Farmas, opiekun przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 5, reprezentacja technikum zajęła 2., a reprezentacja szkoły branżowej 1 stopnia - 1. miejsce. Nasze drużyny wystąpiły w składzie: Kacper Bednara, Stanisław Rudzki (obaj IIAEHTSP) oraz Maksymilian Stokłosa i Gracjan Nowakowski (IIICDBS1).

• Harmonogram wejść na pisemne egzaminy maturalne- maj 2021

Uczniowie, słuchacze i absolwenci będą wpuszczani w dniach 4, 5, 6 maja 2021 r. wg harmonogramu:

• godzina 8.15 wejście główne do szkoły - absolwenci z ubiegłych lat i uczniowie przekierowani z innych szkół przez OKE
            • 1 wejście od tyłu szkoły godzina 8.20 klasa 4 aef T, godzina 8.30 klasa 4 b T
          • Brawo Nikodem Wiśniewski! Brawo "Mechanicy"

To już niemal tradycja, iż nasi uczniowie plasują się w czołówce Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Nie inaczej było podczas 27 edycji zawodów, która przyniosła fantastyczne 2. miejsce Nikodema Wiśniewskiego z klasy IIICDT.

O tym jak cenne jest miejsce Nikodema najlepiej świadczy fakt, iż w tegorocznej, przeprowadzonej online z terenów Targów Poznańskich odsłonie turnieju, wystartowało niemal 800 uczniów z 82 szkół z całego kraju. Zespół Szkół Nr 5 reprezentowało 13 uczniów, w tym 10 z technikum oraz 3 ze szkoły branżowej.

• Partnerzy

• {#1508} 1