• Mobilny punkt szczepień

Informujmy, że w dniu 14 września 2021 r. od godziny 13.00 do 18.00 przy szkole zostanie zorganizowany mobilny punkt szczepień.

Do dobrowolnego szczepienia mogą przystąpić uczniowie pełnoletni (szczepionka Johnson), uczniowie niepełnoletni- tylko w obecności rodziców (szczepionka Pfizer) oraz rodzice i inni chętni.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Zapraszamy uczniów klas pierwszych na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 wg harmonogramu:

• 900 - spotkanie uczniów klas I technikum z wychowawcami
            • 930 - spotkanie uczniów klas I branżowej szkoły I stopnia z wychowawcami
            • 1000 - spotkanie uczniów klas wyższych (II - IV technikum i 2-3 br
          • Wyniki ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski

W dniu 21.06.2021 ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski , w którym uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział.

Konkurs polegał na wykonaniu trzech zadań:

1. Spotkanie z ekspertem
            2. Lekcja z ekonomią
            3. Debata szkolna.

Uczniowie Mechanika wykazali się pomysłowością i nowatorskim podejściem do tematu finansów osobistych , co przełożyło się na zdobycie prestiżowego tytułu : Złotej Szkoły NBP i otrzymania wyróżnienia w zadaniu dotyczącym organizacji debaty szkolnej

• Z przyjacielską wizytą w Toyocie

W ramach współpracy z zakładami Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" nasi uczniowie - tegoroczni absolwenci z klasy technik mechatronik - zostali zaproszeni do wałbrzyskiego oddziału Toyoty.

Podczas wizyty "Mechanicy" zapoznali się z profilem produkcji, nowoczesnymi technologiami oraz specyfiką pracy z zakresu utrzymania ruchu. Dodatkowo na spotkaniu w sposób szczegółowy omówione zostały zasady rekrutacji. Toyota nie zapomniała również o drobnych upominkach na zakończenie tej bardzo interesującej wycieczki. Naszym absolwentom towarzyszył nauczyciel Zespołu Szkół Nr 5 - pan Tomasz Trzop.

• Znów głośno i jak zawsze dobrze o "Mechaniku"

Już nie tylko lokalne media informują o kolejnych sukcesach "Mechaników", ale sława (nie bójmy się tego słowa) rozchodzi się daleko poza granice naszego regionu.

Nasze osiągnięcia zainteresowały bowiem portal legnica.naszemiasto.pl, który szeroko informuje o tak udanym dla Zespołu Szkół Nr 5 Konkursie Międzyszkolnym Top Mechanik. Udanym, gdyż 1. miejsce w kategorii szkół branżowych zajęła para Maksymilian Stokłosa - Gracjan Nowakowski, a na 2. pozycji zmagania uczniów technikum zakończył duet Kacper Bednara - Stanisław Rudzki. Opiekunem naszych reprezentantów był pan Paweł Farmas.

• Partnerzy

• {#1508} 1