• Wyniki ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski

W dniu 21.06.2021 ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski , w którym uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział.

Konkurs polegał na wykonaniu trzech zadań:

1. Spotkanie z ekspertem
            2. Lekcja z ekonomią
            3. Debata szkolna.

Uczniowie Mechanika wykazali się pomysłowością i nowatorskim podejściem do tematu finansów osobistych , co przełożyło się na zdobycie prestiżowego tytułu : Złotej Szkoły NBP i otrzymania wyróżnienia w zadaniu dotyczącym organizacji debaty szkolnej

• Z przyjacielską wizytą w Toyocie

W ramach współpracy z zakładami Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" nasi uczniowie - tegoroczni absolwenci z klasy technik mechatronik - zostali zaproszeni do wałbrzyskiego oddziału Toyoty.

Podczas wizyty "Mechanicy" zapoznali się z profilem produkcji, nowoczesnymi technologiami oraz specyfiką pracy z zakresu utrzymania ruchu. Dodatkowo na spotkaniu w sposób szczegółowy omówione zostały zasady rekrutacji. Toyota nie zapomniała również o drobnych upominkach na zakończenie tej bardzo interesującej wycieczki. Naszym absolwentom towarzyszył nauczyciel Zespołu Szkół Nr 5 - pan Tomasz Trzop.

• Znów głośno i jak zawsze dobrze o "Mechaniku"

Już nie tylko lokalne media informują o kolejnych sukcesach "Mechaników", ale sława (nie bójmy się tego słowa) rozchodzi się daleko poza granice naszego regionu.

Nasze osiągnięcia zainteresowały bowiem portal legnica.naszemiasto.pl, który szeroko informuje o tak udanym dla Zespołu Szkół Nr 5 Konkursie Międzyszkolnym Top Mechanik. Udanym, gdyż 1. miejsce w kategorii szkół branżowych zajęła para Maksymilian Stokłosa - Gracjan Nowakowski, a na 2. pozycji zmagania uczniów technikum zakończył duet Kacper Bednara - Stanisław Rudzki. Opiekunem naszych reprezentantów był pan Paweł Farmas.

• Ale odjazd, czyli Drzwi Otwarte "Mechanika"

Nietypową, wręcz rewolucyjną odsłonę miały niedawne Drzwi Otwarte ZS Nr 5, które jak najbardziej zasłużyły na nazwę Odjazdowa Ogrodowa.

Tegoroczne spotkanie z ósmoklasistami miało bowiem miejsc w Avatarlandzie, czyli świecie wirtualnym. Dzięki nowatorskiej metodzie przyszli uczniowie ZS Nr 5 mogli poznać bogatą ofertę edukacyjną szkoły, a także niektórych nauczycieli. Doskonale bawili się jednak nie tylko nasi młodzi goście, ale również sami przedstawiciele "Mechanika", w tym dyrekcja szkoły, która w wolnych chwilach oddawała się tanecznym pląsom.

• Akcja "Czysty Wałbrzych" jak zawsze z "Mechanikiem"

Jesteśmy zawsze tam, gdzie dzieje się coś istotnego, dlatego tegoroczna akcja "Czysty Wałbrzych" nie mogła się obyć bez wsparcia przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 5.

Choć ze względu na trwające obostrzenia, a w efekcie nauczanie zdalne, w akcji nie mogli wziąć udział uczniowie "Mechanika", to jednak grupa pracowników szkoły pozytywnie zareagowała na apel pana Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzych, sprzątając oraz pielęgnując teren wokół placówki przy ulicy Ogrodowej. Efekt pracy "Mechaników" na załączonych zdjęciach.

• Łączy nas pamięć ...

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim – bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych getta warszawskiego z Niemcami toczona od 19.04.1943 do 15.05.1943, największy akt zbrojnego oporu Żydów w czasie II wojny światowej.

Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w obchody tego wydarzenia i przez cały ubiegły tydzień, zarówno młodzież, jak i nauczyciele mieli możliwość uczestniczyć w działaniach.

• Kolejne powody do zadowolenia

Jeszcze nie ochłonęliśmy po wspaniałym występie "Mechaników" podczas Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, gdy dotarły do nas świetne informacje na temat konkursu Top-mechanik operator, która zorganizowała Fundacja Alae - Skrzydła Rozwoju ze Świebodzic.

Jak poinformował pan Paweł Farmas, opiekun przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 5, reprezentacja technikum zajęła 2., a reprezentacja szkoły branżowej 1 stopnia - 1. miejsce. Nasze drużyny wystąpiły w składzie: Kacper Bednara, Stanisław Rudzki (obaj IIAEHTSP) oraz Maksymilian Stokłosa i Gracjan Nowakowski (IIICDBS1).

• Partnerzy

• {#1508} 1